Dziś czwarta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą „Laetare”, czyli wielkopostną niedzielą radości. Jej nazwa wywodzi się od pierwszych słów antyfony na wejście w języku łacińskim: „Laetare, Jerusalem (…)”, czyli: „Raduj się, Jerozolimo (…)”. Zewnętrznym wyrazem radości jest różowy kolor szat liturgicznych. To znak, że zbliżamy się w wielkopostnym przygotowaniu do świętowania misterium paschalnego Jezusa Chrystusa.

Najbliższy piątek, 1 kwietnia, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Msza Święta wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 17.30. Spowiedź od godz. 16.30. Mękę Zbawiciela będziemy rozważać w czasie nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 16.50.

Sobota, 2 kwietnia, będzie pierwszą sobotą miesiąca. Msza Święta ku czci Matki Najświętszej o godz. 17.30.

W sobotę przypada także 17. rocznica śmieci Świętego Jana Pawła II. Nasz Wielki Rodak nazywany jest Sługą Miłosierdzia. Módlmy się przez jego wstawiennictwo o miłosierdzie dla nas i całego świata.

Najbliższa niedziela, 3 kwietnia, będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Gorzkie żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu po sumie.

Zachęcamy bardzo serdecznie do nabywania baranków na stół wielkanocny. Możemy je nabywać w zakrystii po Mszach świętych.

Przed kościołem możemy nabyć palmy na Niedzielę Palmową wykonane przez uczniów szkoły podstawowej w Nowej Górze. W ten sposób wspieramy społeczność tej szkoły.

Pragnę serdecznie podziękować za złożone ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, dekorację świąteczną naszej świątyni i całoroczny wystrój świątyni:

– Kolonia Staroźreby [Młyńska] (18 rodzin) – 520 zł

– ul. Płocka [od Szkolnej do Mostowej] (23 rodziny) – 620 zł

– ul. Sportowa (6 rodzin) – 300 zł

– ul. 11 listopada (7 rodzin) – 140 zł

– ul. Modrzewiowa (3 rodziny ) – 90 zł

– ul. Kościelna [od Sędka do Wieczorka] (31 rodzin) – 760 zł

– ul. Chabrowa (6 rodzin) – 170 zł

– ul. Sosnowa (3 rodziny) -30 zł

– ul. Płocka[od Worowic do Szkolnej (35 rodzin) – 520 zł

– ul. Kopernika (6 rodzin) – 100 zł

– ul. Sienkiewicza + Krótka + Kwiatowa + Spokojna (16rodzin) – 390 zł

– ul. Modrzewiowa  (3 rodziny) – 90 zł

– Worowice Wyroby (17 rodzin) – 382 zł

– Przeciszewo Kolonia (20 rodzin) – 550 zł

– ul. Kościelna [od Płockiej do Wieczorka] (18 rodzin) – 420 zł

– Staroźreby Kolonia (15 rodzin) – 310 zł

Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.