Dziś druga niedziela Wielkanocy, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. To wydarzenie jest szczególnym znakiem tego, że Bóg zlitował się nad grzesznymi ludźmi i całemu światu okazał swoje miłosierdzie.

Dziś przypada także patronalne święto Caritas oraz rozpoczyna się w Kościele Tydzień Miłosierdzia. To nie tylko dzień modlitwy za wszystkich zaangażowanych w dzieła charytatywne, ale także okazja do budzenia wrażliwości na potrzeby innych i przychodzenia im z pomocą. Ofiary składane dzisiaj na tacę są przeznaczone na działalność Caritas naszej diecezji. Jednocześnie pragnę serdecznie podziękować Pani Agnieszce Domańskiej i Pani Joannie Zawodniak za zorganizowanie konkretnej pomocy materialnej, w okresie przed świątecznym, dla naszych sióstr i braci z Ukrainy, zamieszkujących w naszej parafii. Bóg zapłać.

Za tydzień przypada pierwsza niedziela miesiąca. Pierwsza niedziela maja. Nabożeństwo majowe, wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja po Mszy Świętej o godz. 12.00. Zapraszam serdecznie asystę procesyjną

W sobotę na godzinę 16.00 zapraszamy serdecznie dzieci, które pragną brać udział w procesji eucharystycznej sypiąc kwiatkami. Szczególnie zapraszamy dzieci klas III i IV ale nie tylko. Mogą być dzieci starsze i młodsze.

Dziś na Mszy Świętej o godzinie 10.00 zostaną wyróżnione dzieci, które brały udział w konkursie plastycznym oraz najgorliwiej uczestniczyły w nabożeństwie Drogi Krzyżowej.

W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 10.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania. Rozpoczynamy ostatni etap bezpośrednich przygotowań do przyjęcia sakramentu. Obecność obowiązkowa.

W przyszłą niedzielę spotkanie modlitewne KŻR po majowym.

Cały czas można składać na terenie OSP w Staroźrebach stary sprzęt elektryczny i elektroniczny. Zachęcamy serdecznie do włączenia się w tę akcję wspierając tym samym naszych druhów.