Dziś druga niedziela Adwentu. Trwamy w radosnym czasie oczekiwania na spotkanie z Panem. Jednocześnie już po raz 23 obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wpieramy modlitwą wspólnoty chrześcijan mieszkających za naszą wschodnią granicą. Po Mszy Świętej możemy także wesprzeć naszych braci i siostry na Ukrainie ofiarą do puszek.

Dziś także pierwsza niedziela miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po sumie o 12.00.

We Wtorek, 6 grudnia, w liturgii przypada wspomnienie Świętego Mikołaja, biskupa. To dzień, kiedy obdarowujemy się prezentami. Niech nie zabraknie życzliwości i dobroci wobec wszystkich, szczególnie najbardziej potrzebujących.

W czwartek, 8 grudnia, będziemy obchodzili Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu Kościół upamiętnia tajemnicę Maryi, która jako jedyna z ludzi została poczęta bez zmazy grzechu pierworodnego. Ta prawda wiary towarzyszy Kościołowi od samego początku. Dzisiaj jej wyrazem jest także śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. W naszej świątyni Msze Święte tego dnia o godz. 9.00 i 18.00.

Msze Święte roratne sprawowane są w środy i soboty o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy! Zabierzmy ze sobą lampiony.

Zachęcamy także do korzystania ze spowiedzi świętej. Codziennie kapłani posługują w konfesjonale przed Msza Świętą. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni Adwentu.

Po Mszach Świętych można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom i Potrzebującym. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy. W ten sposób okazujemy nasze wsparcie najbardziej potrzebującym w tym trudnym czasie jaki wszyscy doświadczamy a szczególnie w okresie świątecznym. Małe świece w cenie 10 zł natomiast duże 15 zł.

8.Pan organista zakończy w tym tygodniu  roznoszenie opłatków na stół wigilijny. Jeżeli ktoś chciałby jeszcze nabyć opłatek można to uczynić po Mszach Świętych u Pana Organisty.

W tym tygodniu odwiedzi nasze rodziny:

– w piątek 9.12.2022 – od godziny 15.30 – pozostałą część osiedla północnego – ulice Korczaka, Jesienną, Wiosenną

– w sobotę 10.12.2022 – od godziny 9.30 – osiedle sportowe czyli ulice Brzozowa, Jodłowa, Klonowa, Kwiatowa, Modrzewiowa, Sosnowa, Sportowa oraz ul. Mostowa

W piątek 9 grudnia zapraszamy na spotkanie adwentowe wszystkich kandydatów do bierzmowania na godzinę 18.30