Każdego roku w drugą niedzielę okresu przygotowania paschalnego rozważamy ewangelijną perykopę o Przemienieniu Chrystusa na wysokiej górze. Tak jak wybranym uczniom, tak i nam Pan Jezus pragnie ukazać blask swojego Bóstwa i niejako powiedzieć, kim jest, by umacniać nas w wierze i na drogach życiowego powołania.

Dzisiejsza niedziela nazywana jest NIEDZIELĄ AD GENTES i jest poświęcona modlitwie za misje i misjonarzy. Przy wyjściu ze świątyni będzie można wesprzeć dzieło misyjne Kościoła – składając ofiary na ten cel. Za wsparcie naszych misjonarzy składamy serdeczne Bóg zapłać.

Dziś po Mszy święte o godzinie 10.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas II szkół ponadpodstawowych i starszych.

Od dzisiaj możemy nabyć baranki na stół wielkanocny w zakrystii po Mszach świętych.

Niech wielkopostne rekolekcje, które rozpoczniemy od piątku, pomogą nam w podejmowaniu wysiłku przemiany życia i w dobrym przygotowaniu do przeżycia świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Szczegółowy program rekolekcji już umieściliśmy w gablotce przy wyjściu z kościoła   oraz na stronie internetowej.

Pragnę serdecznie podziękować za złożone ofiary na Kwiaty do Grobu Pańskiego, dekorację świąteczną świątyni oraz wystrój kościoła przez cały rok.

– ul. Akacjowa – ( 10 rodzi) – 400 zł

– ul. Lipowa ( 9 rodzin) – 180 zł

– ul. Targowa ( 19 rodzin) -450 zł

– ul. Wieczorka ( 13 rodzin) – 260 zł

– ul. Korczaka i Słoneczna ( 19 rodzin) – 340 zł

– Staroźreby Hektary i cz. Kolonii – ( 21 rodzin) – 900 zł

Zapraszam po Mszy świętej sołtysów z tych wiosek, które jeszcze nie odebrały list.

W środę 6 marca zapraszam na spotkanie przedstawicieli Parafialnej Rady Gospodarczej. Spotkanie odbędzie się na plebanii o godzinie 19.00. Liczę na obecność wszystkich gdyż pragnę omówić i skonsultować ważne kwestie gospodarcze, które nas czekają .