W przyszłą niedzielę, 31 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby wypełnić przykazanie kościelne nakazujące spowiedź i Komunię św. wielkanocną. Wigilię tej uroczystości będziemy świętować już w sobotę, 30 maja.

We wtorek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Wszystkich zapraszam na wspólną Eucharystię i modlitwę o godz. 17.30, podczas której przez wstawiennictwo Najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym życiu.

W miesiącu maju codziennie gromadzimy się na nabożeństwie różańcowym i majowym. W naszym kościele   różaniec w intencji ustania pandemii i nabożeństwo majowe rozpoczynamy o godzinie 16.45.

Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary składane w jakiejkolwiek formie na rzecz naszej parafii. Dzięki Waszej szczodrobliwości nasza wspólnota może normalnie funkcjonować. Bóg zapłać. Dziękuję też za ofiary złożone w dniu dzisiejszym na tacę. Jeśli chcemy i czujemy taką potrzebę możemy ofiarę złożyć na konto parafialne, 95 9008 0005 0000 0286 2000 0030.

Do dnia wczorajszego ofiary na wywóz śmieci z cmentarza złożyli mieszkańcy:

• ul. Jaśminowa 1 rodzina – 100 zł,
  • Bromierz Nowy 9 rodzin -196 zł,
  • Przeciszewo Wieś 13 rodzin – 250 zł,
  • Słomkowo 14 rodzin – 330 zł,
  • Przedbórz 21 rodzin – 460 zł,
  • Przeciszewo Kolonia 16 rodzin – 360 zł,
  • Mieczyno 16 rodzin – 250 zł
  • Worowice Wyroby 14 rodzin – 280 zł
  • Grabina 6 rodzin – 120 zł

Wszystkim ofiarodawcom  za zrozumienie naszej wspólnej sprawy i złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby:

Czachorowski Piotr, kawaler, Przeciszewo Kolonia, parafia tutejsza
Różańska Joanna, panna, Przeciszewo Kolonia, parafia tutejsza

Bożykowski Łukasz, kawaler, Staroźreby Kolonia, parafia tutejsza
Cnotkowska Dominika, panna, Staroźreby, parafia tutejsza

W minionym tygodniu zrealizowaliśmy kolejny etap wycinki drzew na naszym cmentarzu. Pragnę bardzo serdecznie podziękować naszym druhom strażakom z OSP Staroźreby za ich ciężką pracę. A byli to druhowie:
Lemankiewicz Sławomir
Rutkowski Bogdan
Cyliński Zbigniew
Cyliński Stanisław
Zawłocki Marcin
Pankowski Janusz
Bauszewski Paweł
Warzyński Michał
Domiński Zygmunt
Ciećwierz Marek
oraz operator HDS Pan Paweł  z firmy Krzysztofa Szałańskiego

Bardzo serdecznie pragnę też podziękować Panu Krzysztofowi Szałańskiemu za użyczenie specjalistycznego sprzętu. Wszystkim za wszelkie dobro składam serdeczne Bóg zapłać.