Dziś o 20.00 Rozważanie różańcowe, nabożeństwo majowe zakończone Apelem Maryjnym. Jeśli pogoda pozwoli nabożeństwo odprawimy przy naszej figurce przed kościołem. Dla starszych będą wystawione ławeczki. Będzie też nagłośnienie na zewnątrz abyśmy mogli jak najliczniej zgromadzić się wokół świątyni zachowując bezpieczny dystans między sobą według zaleceń epidemiologicznych.

Jutro w poniedziałek, 18 maja, przypadają 100 urodziny naszego wielkiego rodaka ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II.

• 9.00.  Msza Święta w intencji chorych, cierpiących i starszych z naszej wspólnoty parafialnej. Po Mszy świętej różaniec w intencji ustania pandemii i za wszystkich zarażonych i chorych
  • Msza święta o 17.30 wedle zamówionych intencji.
  • 18.00. MSZA ŚWIĘTA DZIĘKCZYNNA za pontyfikat św. Jana Pawła II z okolicznościowym kazaniem.
  • Po Mszy Świętej nabożeństwo majowe i Apel przy figurce Matki Bożej.

W miesiącu maju codziennie będziemy gromadzić się wokół ołtarza   na nabożeństwie różańcowym i majowym.   W naszym kościele   różaniec w intencji ustania pandemii i nabożeństwo majowe rozpoczynamy o godzinie 16.45.

Bardzo serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy w tym tygodniu złożyli ofiary na funkcjonowanie naszej Parafii w tym trudnym czasie. Wyrażamy naszą ogromną wdzięczność za zrozumienie. Dzięki Waszej szczodrobliwości nasza wspólnota może normalnie funkcjonować. Bóg zapłać. Dziękuję też za ofiary złożone w dniu dzisiejszym na tacę. Jeśli chcemy i czujemy taką potrzebę możemy ofiarę złożyć na konto parafialne, 95 9008 0005 0000 0286 2000 0030.

Proszę o zgłaszenie się przedstawiciela Przedborza po listę na zbiórkę na śmieci z cmentarza.

Do dnia wczorajszego ofiary złożyli mieszkańcy:

• Zdziar Mały 4 rodziny – 100 zł,
  • Sienkiewicza 6 rodzin – 150 zł,
  • Strażacka 25 rodzin – 420 zł,
  • Nowe Staroźreby 11 rodzin – 220 zł,
  • Płocka (od Worowic) 31 rodzin – 610 zł,
  • Staroźreby Hektary + część Koloni 16 rodzin – 470 zł,
  • Kościelna (od Płockiej do Wieczorka) 13 rodzin – 200 zł,
  • Chabrowa 2 rodziny – 40 zł,
  • Brzozowa 5 rodzin – 100 zł,
  • Bromierz Wieś 11 rodzin – 265 zł,
  • Młyńska 11 rodzin – 250 zł,
  • Lipowa 3 rodziny – 60 zł,
  • Chopina ( do Chabrowej) 2 rodzin –30 zł,
  • Opatówiec 8 rodzin – 200 zł,
  • Bromierzyk (+ Kolonia i Pieńki) 36 rodzin – 770 zł,

Wszystkim ofiarodawcom  za zrozumienie naszej wspólnej sprawy składam serdeczne Bóg zapłać.

Mimo trwającej pandemii musimy się nauczyć z nią żyć i funkcjonować. Zapewne ta trudna sytuacja potrwa nieco dłużej niż pierwotnie zakładaliśmy. Musimy zacząć wraz ze znoszonymi ograniczeniami powracać do świątyni. Z tej też racji pomału wygaszamy nasze transmisje na profilu facebokowym.

Ten czas wykorzystujemy na porządkowanie naszej świątyni. W tym tygodniu poddaliśmy gruntownemu czyszczeniu ołtarz główny wraz z figurami. Wymieniliśmy też materiał we wnęce z figurą Pana Jezusa. Za tę pracę pragnę serdecznie podziękować Państwu Zofii i Piotrowi Spadło z Mieczyna. Bóg zapłać. Planujemy dalsze prace, o których będę informował na bieżąco.