W przyszłą niedzielę 6 października przeżywać będziemy odpust parafialny ku czci Świętych Aniołów Stróżów patronów naszej świątyni. Zapraszamy bardzo serdecznie wszystkich parafian, asystę procesyjną, naszą orkiestrę gminną, służbę liturgiczną ołtarza. Uroczysta suma odpustowa z procesją eucharystyczną odprawiona zostanie o godzinie 12.00, której będzie przewodniczył Ks. Kan. Dr Piotr Grzywaczewski, Kanclerz Kurii Diecezjalnej Płockiej.

Rozpoczyna się wyjątkowy miesiąc poświęcony Matce Bożej. Od wtorku rozpoczynamy nabożeństwo różańcowe, które w dni powszednie będzie odprawiane o godzinie 17.00 a w niedzielę po Mszy Świętej o 16.00. Zachęcamy bardzo serdecznie do udziału w tym nabożeństwie wszystkich parafian. Zapraszamy gorąco wszystkie dzieci i młodzież. Dzieci będą otrzymywały pamiątki z różańca w formie wyklejanki. Ci którzy będą najgorliwiej uczestniczyć w tym nabożeństwie na koniec zostaną wyróżnieni i spotka ich miła niespodzianka.
Są jeszcze do nabycia kalendarze rolnicze w wersji książkowej. Możemy je nabyć po Mszach Świętych przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii w cenie 27 złotych, do czego bardzo serdecznie zachęcamy.

W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Nabożeństwa ku czci NSPJ i Niepokalanego Serca Maryi po Mszach świętych o godzinie 18.00

Spowiedź pierwszopiątkowa od godziny 16.30 i w czasie różańca.

Możemy już zamawiać intencje Mszy Świętych na nowy rok kalendarzowy oraz zgłaszać naszych bliskich do wspólnej modlitwy Kościoła w tzw. wypominkach. Pamiętajmy, że modlitwa ofiarowana za zmarłych jest najwspanialszym darem jaki możemy ofiarować tym, których kochamy. Jest to wyraz naszej pamięci i wdzięczności.

W najbliższą sobotę zapraszamy wszystkich chętnych, którzy pragną chwalić Pana pieśnią na pierwsze spotkanie naszej scholii parafialnej, którą pragniemy na nowo stworzyć. Wiem, że istniała w naszej parafii schola, która pięknie śpiewała i zdobywała laury na różnych przeglądach. Naszym ogromnym pragnieniem jest aby wrócić do tej pięknej tradycji i mamy nadzieję, że tak się stanie. Opiekunami scholii będą Ks. Michał i Pan Wiktor nasz organista. Spotkanie w sobotę o godzinie 12.00 w kościele. Liczymy na to, że Aniołki Onufrego znów rozgrzeją nasze serca uświetniając liturgię Mszy Świętych i nie tylko. ZAPRASZAMY.

W najbliższy piątek zapraszam na spotkanie członków Parafialnej Rady Gospodarczej. Spotkanie odbędzie się na plebani po Mszy Świętej o godzinie 18.30. Liczę na obecność wszystkich dotychczasowych członków wspomnianej Rady.

Na przyszłą niedzielę proszę o dekoracje kościoła mieszkańców wioski Bromierz Nowy. Proszę o wcześniejszy kontakt z Ks. Proboszczem, aby uzgodnić dekorację odpustową.