1. Ojciec Święty Franciszek Listem Apostolskim Aperuit illis ustanowił w Kościele Powszechnym Niedzielę Słowa Bożego i wyznaczył datę jej świętowania na III Niedzielę Zwykłą. 26 stycznia 2020 r.

2. W przyszłą niedzielę, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. To pamiątka obrzędu, jakiemu zgodnie z żydowskim prawem w czterdziestym dniu po urodzeniu Pana Jezusa poddali się Maryja i Józef. Zanieśli Dzieciątko do świątyni jerozolimskiej, aby przedstawić Je Bogu i złożyć ofiarę. Tego dnia na wszystkie Msze Święte przynieśmy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia.

3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. To szczególny dzień, kiedy czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej Niepokalanemu Sercu całą naszą codzienność. Serdecznie zapraszam do licznego udziału w Eucharystii oraz nabożeństwie po Mszy Świętej o godzinie 18.00

4. Z inicjatywy Świętego Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby poświęcone Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i we wspólnocie parafialnej. W szczególny sposób w naszych modlitwach pamiętajmy o Siostrach Pasjonistkach z naszej wspólnoty parafialnej. Wesprzemy też materialnie borykające się z trudnościami klasztory i domy zakonne.

5. W przyszłą niedzielę po sumie zapraszam członków KŻR na zmianę tajemnic i wspólną modlitwę.

6. W poniedziałek i we wtorek Msze Święte będą odprawiane jeszcze o godzinie 7.00 a kancelaria będzie czynna w godzinach od 8.00 do 9.00. Natomiast od środy przywracamy normalny porządek nabożeństw i urzędowania kancelarii parafialnej.

7. W tym tygodniu zakończymy wizytę duszpasterską. Jak zawsze pragniemy podziękować serdecznie tym, którzy przyjęli nas w minionym tygodniu w swoich domach. Dziękujemy bardzo serdecznie wszystkim za wspólną modlitwę, miłą atmosferę, życzliwość, obecność oraz za ofiary składane z racji kolędy oraz za ofiary składane na nasze inwestycje parafialne.