Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Kościół wzywa nas do szczególnej indywidualnej i wspólnotowej modlitwy oraz do abstynencji, którą możemy ofiarować Panu Bogu jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa innych osób lub z prośbą o uwolnienie od tego nałogu bliskich czy znajomych.

Kończy się tegoroczny karnawał. W tym tygodniu, 26 lutego, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Msze Święte tego dnia w naszym kościele o godz.: 9.00 i 18.00

Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. Popiół przypomina też, że wszystko, co ziemskie, powstało z prochu ziemi i znów w proch się obróci.   Zatem Wielki Post – czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy – ma służyć naszemu nawróceniu, ma przygotować nasze serca na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

W Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki należy ograniczyć co do ilości. Post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Pozostałych wiernych zachęcamy także do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę ich możliwości. Przypominamy, że wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Przypominamy też, że Wielki Post jest tzw. czasem zakazanym dla wesel, zabaw i dyskotek.

Nasze duchowe wielkopostne ćwiczenia wzmocni udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej, które w naszym kościele będziemy odprawiali w piątki o godz. 17.00, oraz w Gorzkich Żalach odprawianych w każdą niedzielę po sumie. Dzieci będą otrzymywały pamiątki z uczestnictwa w Drodze Krzyżowej i po zakończonym Wielkim Poście, ci którzy najgorliwiej będą w tym nabożeństwie uczestniczyć, zostaną wyróżnieni.

Prosimy o zgłoszenie się do Kancelarii Parafialnej te osoby, które zamówiły Msze Święte na piątek i sobotę 20 i 21 marca w godzinach przedpołudniowych. Z przyczyn obiektywnych nastąpiła zmiana terminu rekolekcji wielkopostnych, które będziemy przeżywać 13-14 i 15 marca. Msze święte z 20 i 21 marca będą odprawione 13 i 14 marca 2020 r.

Dnia 28 lutego w piątek zapraszamy na spotkanie Grupę Lektorów. Spotkanie po Mszach wieczornych na plebani.

W niedzielę 1 marca po Mszy Świętej o 10.00 odbędzie się spotkanie kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania. Również w przyszłą niedzielę o godzinie 11.00 w salce na plebani będzie odbiór strojów komunijnych.

Dziękujemy serdecznie mieszkańcom Nowych Staroźreb i Sędka za wystrój kościoła. Bóg zapłać.