Trwa czas wakacji, urlopów. Bywa, że zapatrzeni w siebie, nie dostrzegamy tych, którzy pozostali na uboczu, którzy może w szczególny sposób potrzebują naszej pomocy. Nie wszyscy mają radosne wakacje. Pamiętajmy o pracy rolników podczas żniw, szanujmy ich trud.

W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Ze szczególną czcią zwracamy się ku Niepokalanemu Sercu Matki. Podczas pierwszosobotniego nabożeństwa powierzymy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność.

Przypominamy, że do końca lipca możemy się zapisywać na Pieszą Pielgrzymkę Płocką na Jasną Górę. Nasza grupa wędruje pierwszego dnia czyli 6 sierpnia.

Dziś kończymy kolejny tydzień świętego Krzysztofa. To szczególny czas modlitw w intencji wszystkich kierowców i podróżujących. Po zakończonej Mszy świętej będziemy się modlić o błogosławieństwo Boże i opiekę świętego Krzysztofa dla wszystkich używających jakichkolwiek pojazdów mechanicznych i zostaną one poświęcone. Każdy kierowca otrzyma pamiątkowy breloczek do kluczy z wizerunkiem Patrona i naszej świątyni. Będziemy też mogli złożyć przy tej okazji swoje ofiary na rzecz misji. Tradycyjnie te ofiary są przeznaczone na środki transportu dla naszych misjonarzy. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.