Dziś przypada pierwsza niedziela października. W naszej wspólnocie parafialnej przeżywamy odpust ku czci św. Aniołów Stróżów. Polecamy ich wstawiennictwu całą naszą wspólnotę parafialną. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe, na które zapraszamy do naszej świątyni w dni powszednie o godzinie 17.00 a w niedzielę po sumie.

Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi Kościół nas obdarza. Dzieci będą otrzymywać pamiątki z różańca w formie wyklejanki.

W tym duchu przeżyjemy też liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, które przypada w środę, 7 października. Zapraszam serdecznie członków KŻR.

W przyszłą niedzielę, 11 października będziemy przeżywali kolejny Dzień Papieski, który na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic i obchodów w naszej Ojczyźnie. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Świętego Jana Pawła II.

Możemy zapisywać intencje mszalne na przyszły rok. Możemy już zgłaszać naszych bliskich zmarłych do wspólnej modlitwy Kościoła w tzw. wypominkach.

Trwa tradycyjna zbiórka ofiar na wywóz śmieci z cmentarza na II półrocze. Pragnę podziękować tym, którzy te ofiary złożyli do tej pory, wioski: Zdziar Mały (4 rodziny-170 zł),

Staroźreby ulice: Młyńska (11 rodzin–240 zł). Wszystkim ofiarodawcom składam serdeczne Bóg zapłać za zrozumienie naszej wspólnej sprawy.

Jak co roku są do nabycia kalendarze rolnicze w cenie 28 zł. Zachęcamy do ich nabywania w zakrystii po Mszy Świętej.