Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii s. Karolę z siostrami z Kamerunu. Siostry podzielą się swoim świadectwem pracy misyjnej. Naszymi ofiarami będziemy mogli wesprzeć dzieła misyjne, które siostry prowadzą. Siostra Cecylia przygotowała z dziećmi loterię misyjną, z której dochód też będzie przeznaczony na wsparcie misji.

Przed nami ostatni różańcowy tydzień. Przypominam, że codziennie w naszym kościele o godz. 17.00 gromadzimy się na nabożeństwie różańcowym. Wszystkich parafian, zwłaszcza tych, którzy jeszcze z jakichś powodów nie uczestniczyli w październikowym nabożeństwie, zapraszam na tę modlitwę zgromadzonego wokół Maryi Kościoła.

W przyszłą – ostatnią niedzielę października w kościołach (poza katedrami), które zostały konsekrowane, ale data ich konsekracji nie jest znana, obchodzona będzie uroczystość Poświęcenia Własnego Kościoła.

Możemy zgłaszać naszych bliskich zmarłych do wspólnej modlitwy w tzw. wypominkach.

Na stoliku pod chórem są wyłożone kartki do wypominek jednorazowych na dzień zaduszny. Możemy z nich skorzystać.

Pragnę podziękować Panu Dariuszowi Przeradzkiemu za wywiezienie gruzu i ziemi z parkingu przy śmietniku na cmentarzu oraz za utwardzenie kolejnej części tego parkingu. Za pomoc w tej pracy dziękuję też serdecznie Panu Józefowi Szałańskiemu. Bóg zapłać za dobro dla nas wszystkich.

Są do nabycia kalendarze rolnicze w cenie 35 zł. Można je nabyć po Mszach świętych w zakrystii.