Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości.

Nabożeństwo czerwcowe o 17.10.

W czwartek, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Ich wstawiennictwu będziemy polecali opiece Bożej wszystkich wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej Owczarni. Swoimi modlitwami obejmijmy również obecnego Papieża Franciszka – Piotra naszych czasów. Pamiętajmy też o biskupie seniorze Piotrze Liberze.  Złożone tego dnia ofiary przeznaczone zostaną na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Pragnę przypomnieć, że Uroczystość zobowiązuje katolika do udziału we Mszy świętej. Msza z uroczystości o 17.30

W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca, kiedy szczególnie czcimy Niepokalane Serce Matki Najświętszej i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność. Nabożeństwo różańcowe z wystawieniem Najświętrzego Sakramentu o godzinie 16.45. Zapraszamy wszystkich członków Kół Różańcowych i czcicieli Matki Bożej.

W lipcu i sierpniu, jak zawsze w okresie wakacyjnym, Msze święte w niedzielę będą odprawiane o godzinie 9.00, 11.00 i 16.00.

Zarówno w niedzielę jak i w dni powszednie z sakramentu pokuty będzie można skorzystać przed Mszą świętą.

Przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy świętej o godzinie 11.00 adoracja i procesja eucharystyczna. Zapraszamy bardzo serdecznie asystę procesyjną, służbę liturgiczną ołtarza, dzieci sypiące kwiatkami.

Na radosny czas wakacji i urlopów wszystkim Parafianom życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku. Pamiętajmy jednak, że kościoły, zarówno nasz jak i wszystkie inne na naszych wakacyjnych szlakach, są otwarte i Pan Jezus na nas czeka z otwartymi ramionami.