Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. W pierwszej części (do 16 grudnia) będziemy pochylać się nad tajemnicą powtórnego przyjścia Pana na końcu czasów. Druga część (od 17 do 24 grudnia) będzie stanowić bezpośrednie przygotowanie do celebrowania pamiątki pierwszego przyjścia Chrystusa na ziemię – na uroczystość Narodzenia Pańskiego.

W czasie adwentowego oczekiwania zapraszamy serdecznie wszystkich na RORATY; szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci i młodzieży. W naszym kościele będą one celebrowane w środy i soboty o godz. 17.30. Przynieśmy ze sobą lampiony, aby ze światłem w dłoniach oczekiwać przyjścia Pana.

W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:
– w czwartek   modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz nowe powołania o godz. 17.30;
– w piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 i nabożeństwo ku czci NSPJ.
– w sobotę Msza święta wynagradzająca ku czci Serca Matki Najświętszej o godz. 17.30.

W tym tygodniu patronują nam:
– wtorek, 30 listopada – Święty Andrzej, brat Świętego Piotra, pierwszy uczeń powołany na Apostoła;
– piątek, 3 grudnia – Święty Franciszek Ksawery (1506-1552), jezuita, niestrudzony głosiciel Ewangelii i patron misjonarzy katolickich;
– sobota, 4 grudnia – Święta Barbara, (II/III w.), dziewica i męczennica, patronka dobrej śmierci, orędowniczka górników, hutników oraz osób bezrobotnych.

Dziękuję bardzo serdecznie Pani Agnieszce Gajewskiej za przepiękną dekoracje adwentową. Bóg zapłać.

W minionym tygodniu doszło do przykrej sytuacji na naszym cmentarzu. Nieznani sprawcy uszkodzili cztery pomniki – przewracając krzyże i tablice nagrobne. Jest to czyn haniebny i zasługujący na potępienie. To nie jest czyn wandalizmu ale przede wszystkim profanacja symboli religijnych. Przykre, że do takiego zdziczenia dochodzi również w naszej społeczności. Jednocześnie pragnę przypomnieć, że cmentarz jest ubezpieczony od nieszczęśliwych wypadków ale ubezpieczenie pomników leży w gestii właścicieli.