Dziś przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Modlimy się dzisiaj, aby Dobry Bóg „wzbudził w nas pragnienie nieba, gdzie Chrystus, jako pierwszy z ludzi, przebywa z Bogiem”

We wtorek, 31 maja, przypada liturgiczne święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

W środę, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 17.30, w czasie której będziemy modlić się za wszystkie dzieci, aby wzrastały w łasce Bożej, mądrości i były otaczane miłością i troską przez swoich rodziców.

Rozpoczynamy miesiąc czerwiec, który poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17.10. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

– w piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.10); spowiedź święta od godz. 17.00;

– w sobotę Msza święta ku czci Matki Najświętszej  godz. 17.30.

W najbliższą niedzielę, 5 czerwca przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres Wielkanocy. Jednocześnie w naszej wspólnocie będziemy przeżywać Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej na Mszy świętej o godzinie 12.00. Dlatego prosimy parafian nie zainteresowanych bezpośrednio uroczystością o wybranie innej godziny uczestnictwa w nabożeństwie.

Przypominamy o terminach prób i spowiedzi.

– I Komunia – 2 czerwiec- czwartek – 16.00

– II Komunia – 31 maj – wtorek – 16.00

– Bierzmowanie – 31 maj- wtorek, 3 czerwiec- piątek- 18.30

SPOWIEDŹ dzieci do I Komunii – sobota – od 10.00 do 11.00

Zbliżamy się do uroczystości Bożego Ciała. Dlatego proszę o przygotowanie czterech ołtarzy. W tym roku przypadnie to na:

– I ołtarz – Worowice Wyroby

– II ołtarz – OSP Staroźreby

– III – Staroźreby Hektary

– IV – Słomkowo

Proszę o wcześniejszy kontakt przedstawicieli poszczególnych wiosek w celu wykorzystania pewnych elementów dekoracyjnych będących na wyposażeniu Parafii.

Na stoliku pod chórem wyłożone są książeczki pt. „ Największy Cud” – Tajemnica Eucharystii w mistycznej wizji Cataliny Rivas. Zachęcamy do nabywania. Możemy złożyć dobrowolną ofiarę. Pozycja ta w hurcie kosztowała 6,90 zł. Z ofiar, które złożymy zakupimy kolejne pozycje, które mam nadzieję przyczynią się do owocniejszego przeżywania naszej wiary.

Dziękuję serdecznie za ofiary złożone na wywóz śmieci z cmentarza:

– ul. Wiosenna (3 rodziny) – 60 zł

-ul. Sienkiewicza i Krótka (9 rodzin) -260 zł

– Słomkowo (15 rodziny) – 430 zł

– Kolonia Staroźreby /Młyńska/ (13 rodzin ) – 240 zł

– Przedbórz (22 rodziny) – 460 zł

– ul. Kościuszki (11 rodzin) – 230 zł

– ul. Mostowa (4 rodziny) – 100 zł

– ul. Strażacka (28 rodzin) – 510 zł

– ul. Północna (10 rodzin) – 170 zł

– ul. Kościelna / od Płockiej do Wieczorka (14 rodzin) – 250 zł

– ul. Akacjowa (4 rodziny) – 110 zł

– ul. 11 listopada (4 rodziny) – 80 zł

– Staroźreby Hektary (14 rodzin) – 370 zł

– ul. Jaśminowa (1 rodzina) – 100 zł

– ul. Płocka / od Szkolnej do Mostowej/ (18 rodzin) – 410 zł

– Grabina (6 rodzin) – 150 zł

– ul. Targowa ( 9 rodzin) – 220 zł

– Bromierzyk (38 rodzin) – 1070 zł

– ul. Trzydziestolecia (6 rodzin) – 140 zł

Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.