Kapituła Kolegiacka św. Michała w Płocku ogłasza trzecią edycję konkursu „Świadek wiary”. Nagroda jest przyznawana za wybitne i nowatorskie działania katolików, zwłaszcza młodych, na rzecz szerzenia królestwa Bożego. Wyróżnienie może dotyczyć całokształtu działalności lub określonych osiągnięć w zakresie rozwoju kultury chrześcijańskiej.

Podstawowym kryterium oceny działalności lub osiągnięć kandydatów do Nagrody są korzyści duchowe i dobro wspólne, uzyskane przez Kościół, zwłaszcza Kościół płocki. Zasady i tryb przyznawania Nagrody określono w Regulaminie Nagrody „Świadek wiary”, który jest dostępny na stronie www.diecezjaplocka.pl

Kandydatów do Nagrody mogą zgłaszać osoby fizyczne i prawne, które posiadają zamieszkanie lub siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. W danej edycji konkursu podmiot może wysunąć tylko jedną kandydaturę. W zgłoszeniu należy określić tożsamość, adres zamieszkania, numer telefonu i parafię kandydata do Nagrody oraz przedstawić uzasadnienie merytoryczne wniosku. Do zgłoszenia należy dołączyć pisemną zgodę kandydata na przetwarzanie danych osobowych oraz oświadczenie, w którym wnioskodawca potwierdza prawdziwość danych zwartych we wniosku i legalność materiałów udostępnionych w związku z konkursem.

Wnioski o uhonorowanie Nagrodą należy składać do 6 września 2019 r. na adres: Kapituła Kolegiacka św. Michała w Płocku, Sekretariat Kapituły Nagrody św. Michała Archanioła „Świadek wiary”, ul. Kazimierza Wielkiego 1, 09-400 Płock.

Ks. Jan Krajczyński
Przewodniczący Kapituły Nagrody