Przekazujemy program uroczystości liturgicznych, związanych z obchodami Triduum Paschalnego w bazylice katedralnej płockiej, w dniach od 1 do 4 kwietnia br.

Triduum Paschalne poprzedzi Msza Krzyżma w Wielki Czwartek o godz. 10:00 (bp Piotr Libera – homilia, bp Mirosław Milewski).

W Wielki Czwartek:
• Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00 – początek Świętego Triduum Paschalnego (bp Piotr Libera, bp Mirosław Milewski – homilia).

W Wielki Piątek:
• Liturgia Jutrzni i Godziny Czytań o godz. 9:00 (bp Piotr Libera).
• Liturgia na cześć Męki Pańskiej o godz. 18:00 (bp Piotr Libera, bp Mirosław Milewski).

Ofiary składane na tacę po zakończeniu Adoracji Krzyża są przeznaczone na pomoc chrześcijanom mieszkającym w Ziemi Świętej i na Bliskim Wschodzie.

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Tego dnia rozpoczyna się też nowenna przed Niedzielą Miłosierdzia. Komunia św. udzielana jest tylko podczas liturgii adoracji krzyża.

W Wielką Sobotę:
• Liturgia Jutrzni i Godziny Czytań o godz. 9:00 (bp Mirosław Milewski).

Obchody Wielkiej Nocy (sobota 3 kwietnia)

• Wigilia Paschalna o godz. 20:00 (bp Piotr Libera – homilia, bp Mirosław Milewski).

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego (4 kwietnia)
• Msza św. rezurekcyjna o godz. 6.00 (bp Mirosław Milewski – homilia).

Wszystkie Msze św. z katedry płockiej będą transmitowane na kanale YouTube Katolickiego Radia Diecezji Płockiej oraz na falach KRDP.