„Głodny myśli, że najbardziej potrzebuje chleba… Spragnionemu wydaje się, że woda jest jego ocaleniem… Chory myśli, że zdrowia pragnie najbardziej…”Ale największym pragnieniem serca jesteś Ty nasz Boże.

W przeżywaniu tej prawdy pomogą  nam  REKOLEKCJE ADWENTOWE.

Chcemy w tym czasie zastanowić się: Jak w moim życiu mogę naśladować życie Jezusa Chrystusa i stawać się Jego uczniem. Mówiąc inaczej: Jak dobrze żyć w obecnym świecie, który proponuje nam zupełnie inne postawy i „wartości” niż Jezus Chrystus.

Zapraszamy wszystkich do udziału w tych rekolekcjach i życzymy Wam i sobie owocnych  i pięknych przeżyć.

Ks. Łukasz Nowak  – rekolekcjonista oraz Wasi Duszpasterze

 

REKOLEKCJE ADWENTOWE STAROŹREBY 17-19.12.2021

PIĄTEK   17.12.2021

9.00  Msza Święta z nauką ogólną

11.00  Msza Święta z udziałem dzieci

18.00  Msza Święta z nauką ogólną

SOBOTA   18.12.2021

9.00  Msza Święta z udziałem chorych

11.00  Msza Święta z udziałem młodzieży /szczególnie kandydaci do bierzmowania /

18.00  Msza Święta z nauką ogólną

NIEDZIELA  19.12.2021

8.30  Msza Święta z nauką ogólną

10.00  Msza Święta z udziałem dzieci /po Mszy Świętej spotkanie dzieci komunijnych/

12.00  Msza Święta z nauką ogólną

16.00  Msza Święta z nauką ogólną

SPOWIEDŹ W PIĄTEK I SOBOTĘ W CZASIE WSZYSTKICH NABOŻEŃSTW

 

Wstańmy ze snu.

W najbliższych dniach, w piątek, zaczynamy rekolekcje. To doskonała okazja, by się obudzić, by umocnić swoją wiarę, by się podźwignąć.

Rekolekcje poprowadzi ks. kan. Łukasz Nowak.  Jestem przekonany, że może nas wiele nauczyć. Tylko trzeba dać szansę kaznodziei i Duchowi Świętemu.

Najbardziej nieudany model przeżywania rekolekcji to zajrzeć raz do kościoła, kazania wysłuchać w kolejce do konfesjonału, wyspowiadać się bez przygotowania, bez rachunku sumienia i mieć poczucie, że „było się na rekolekcjach”.

Chodzi o coś zdecydowanie więcej. Rekolekcje trwają trzy dni. Nie jeden, nie dwa, ale trzy. Trzy dni słuchamy nauk. Przychodzimy wcześniej do kościoła, by się wyspowiadać najlepiej jeszcze przed Mszą Świętą. Do spowiedzi przygotowujemy się biorąc do ręki rachunek sumienia.

I nie jesteśmy biernymi słuchaczami, ale słuchanie staramy się zamienić w osobistą refleksję i zmianę swojego myślenia, które przełoży się na zmianę życia.

Mamy program rekolekcji, który możemy zabrać do domu dla siebie i domowników. Można go też przekazać innym.

Rekolekcje to szansa. Rekolekcje to godzina powstania ze snu, godzina przebudzenia. Nie śpijmy, nie straćmy tej szansy.

 Pamiętajmy o tym co najważniejsze. Przeżywać będziemy święta Bożego Narodzenia. Bóg ma się narodzić w nas, w Tobie i we mnie. Może to uczynić jeśli Go wpuścimy do swego serca przez sakrament pokuty i komunię świętą. Tylko wtedy te święta będą miały sens, prawdziwie chrześcijański sens. Uczyńmy wszystko aby Ta Maleńka Miłość znalazła kolebkę w naszych sercach.

ZAPRASZAMY SERDECZNIE!!!