Dziś przeżywamy XVII niedzielę zwykłą w roku liturgicznym. W Ewangelii Jezus daje nam lekcję modlitwy. Uczy nas: „Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam.” (Mt 7,7) Każe nam zatem prosić, szukać i kołatać.
Warto w tym miejscu zapytać o podstawową sprawę: „Czy ty w ogóle się modlisz?” Zostawmy pytanie o jakość, sposób i długość, ale czy w ogóle się modlisz? Jeśli nie modlisz się, to potrzebne ci nawrócenie. Zacznij się modlić – bez tego twoja wiara po prostu zamiera.
Gdy zaś ta modlitwa jest, to przyjrzyj się jej jaka jest, by ją rozwinąć i udoskonalić.

Dnia 6 sierpnia wyrusza piesza pielgrzymka z Płocka na Jasną Górę. Wszelkie informacje związane z uczestnictwem w pielgrzymce zawarte są na naszej stronie i były wcześniej ogłaszane w ramach ogłoszeń parafialnych.
Zapraszamy do duchowego pielgrzymowania wszystkich tych, którzy   z racji choroby, pracy bądź innych przyczyn nie mogą pójść pieszo. Pragniemy w ten sposób utworzyć wielką wspólnotę modlitewną, która będzie wspierać wszystkich wędrujących w tak ważnych intencjach Kościoła, Ojczyzny, rodzin i osobistych. Na Pielgrzymkę Duchową  możemy zapisać się w kancelarii parafialnej. Przy zapisie Duchowi Pielgrzymi składają dobrowolną ofiarę. Duchowi Pielgrzymi otrzymają specjalnie przygotowany modlitewnik z rozważaniami na każdy dzień wraz z dokładną trasą pielgrzymki. Podczas dziewięciu dni pielgrzymki zachęcamy Duchowych Pielgrzymów do udziału w codziennej Mszy św. o godzinie 18.00 oraz w wieczornym Apelu Jasnogórskim w kościele parafialnym po Mszy świętej.

Dziś co prawda kończymy tydzień św. Krzysztofa ale w naszej parafii uroczyste poświęcenie pojazdów i szczególna modlitwa za kierowców i podróżujących odbędzie się w przyszłą niedzielę po każdej Mszy świętej. Zapraszam bardzo serdecznie wszystkich używających pojazdów mechanicznych na ten szczególny dzień, aby polecić Bogu, przez pośrednictwo św. Krzysztofa, wszystkich kierowców.

Jeszcze raz ponawiam naszą prośbę, aby zgłosiły się do kancelarii parafialnej te osoby, które pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński w roku 2020, w celu ustalenia daty i godziny udzielenia tego sakramentu.