We wtorek 13 sierpnia kolejne nabożeństwo fatimskie po Mszy świętej o godzinie 18.00 czyli ok. 18.30. Odmówimy cząstkę różańca i przejdziemy w procesji z figurą Matki Bożej. Zapraszam serdecznie.

W czwartek 15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze święte w naszym kościele w porządku świątecznym o godzinie 9.00, 11.00 i 16.00. Pamiętajmy, że jest to jedna z uroczystości nakazanych, to znaczy, że katolik ma obowiązek uczestnictwa we Mszy świętej. Tego dnia tradycyjnie przynosimy pierwociny ziemi do poświęcenia, aby podziękować Bogu za urodzaje.

Pragnę przypomnieć, iż w każdą pierwszą niedzielę miesiąca po sumie jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna. Natomiast w pierwszy piątek miesiąca i w pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa i Najświętszego Serca Maryi odprawiane są po drugiej Mszy świętej czyli o 18.30

Dziękuję serdecznie za ofiary złożone z racji poświęcenia naszych pojazdów, zebraliśmy kwotę 1255 złoty. Jest to nasza mała cegiełka wsparcia dla naszych misjonarzy. Bóg zapłać.

Przy tej okazji serdecznie dziękuje za ofiary składane na tacę w każdą niedzielę, które są wyrazem naszej troski i odpowiedzialności o naszą wspólnotę parafialną. Cieszę się, że ta świadomość zaczyna docierać do coraz większej grupy naszych parafian i mam cichą nadzieję, ze dotrze do wszystkich. Dzięki temu będziemy mogli upiększać naszą świątynię i realizować nowe zadania, które stoją przed nami. Bóg zapłać.

Dużymi krokami zbliża się miesiąc wrzesień, który w naszej tradycji jest miesiącem dziękczynienia za zbiory. Mam nadzieję, że w naszej parafii uda się zorganizować dożynki parafialne. Proszę już dziś „zabezpieczyć„ materiał na wieńce dożynkowe. W najbliższym czasie spotkam się z Radą Duszpasterską aby zasięgnąć opinii i ustalić szczegóły.