Jutro przeżywamy Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Zapraszam wszystkich czcicieli Maryi, abyśmy przed Jej obliczem wypraszali potrzebne łaski dla naszych rodzin i całej wspólnoty parafialnej.

W przyszłą niedzielę po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna. Zapraszam bardzo serdecznie asystę procesyjną.

Natomiast po procesji spotkanie członków Kół Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.

Za dwa tygodnie w niedzielę 8 września będziemy przeżywać nasze doroczne dziękczynienie za tegoroczne zbiory, tzw. Dożynki Parafialne. Główna uroczystość dożynkowa na sumie o godzinie 12.00

Cieszę się , że już trzy wioski zgłosiły się, iż wykonają wieńce dożynkowe a mam cichą nadzieję, że znajdą się inni naśladowcy.

Pragnę przypomnieć, iż od 1 września Msze święte w niedzielę odprawiane będą o godzinie: 8.30, 10.00, 12.00 i 16.00.

Dobiega końca czas wakacyjnego wypoczynku. Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 2 września. Już dziś pragniemy zaprosić na uroczystą Msze świętą z racji rozpoczęcia roku szkolnego i katechetycznego, która odbędzie się w poniedziałek 2 września o godzinie 18.00. Zapraszamy serdecznie dzieci i młodzież wraz z rodzicami oraz nauczycieli i wychowawców.

Dziękuje serdecznie mieszkańcom ulic Żwirki i Wigury oraz Partyzantów za przystrojenie kościoła. W następną niedzielę proszę o kwiaty do kościoła mieszkańców ulic Szkolnej i Wieczorka.