W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy kolejny Dzień Papieski. Jak co roku będziemy mogli wspierać Dzieło Nowego Tysiąclecia, składając nasze ofiary do puszek z przeznaczeniem na stypendia dla uzdolnionej młodzieży pochodzącej z mniej zamożnych rodzin.

Za tydzień w niedzielę, po Mszy o godzinie 10.00 zapraszamy na co miesięczne spotkanie dzieci i rodziców klas III i IV przygotowujących się do I Komunii Świętej i Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego.

Zapraszamy bardzo serdecznie wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych na nabożeństwo różańcowe, które w dni powszednie jest odprawiane o godzinie 17.00 a w niedzielę po Mszy Świętej o 16.00. Cieszy fakt, że z dnia na dzień w tym nabożeństwie uczestniczy coraz więcej dzieci. W ostatni piątek rozdaliśmy 75 naklejek do naszej wyklejanki. Dziękuję przy tej okazji rodzicom i dziadkom, którzy towarzyszą swoim pociechom dając piękny przykład wiary. Jeszcze bardziej cieszyłby fakt gdyby w tym nabożeństwie uczestniczyło trochę więcej dorosłych szczególnie z wiosek okalających Staroźreby. Kochani naprawdę warto nasze troski dnia codziennego składać Bogu przez pośrednictwo naszej Matki. Zapraszamy.

W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 16.00 nabożeństwo fatimskie z procesją wokół kościoła. Zapraszamy wszystkich czcicieli Maryi, a szczególnie członków Kół Żywego Różańca.

W najbliższy piątek 11 października, po Mszy Świętej o godzinie 18.00 zapraszamy  na spotkanie grupę lektorów. Spotkanie odbędzie się na plebani.

Możemy już zamawiać intencje Mszy Świętych na nowy rok kalendarzowy oraz zgłaszać naszych bliskich do wspólnej modlitwy Kościoła w tzw. wypominkach.

W najbliższą sobotę zapraszamy wszystkich chętnych, na kolejne spotkanie naszej scholii parafialnej, którą  na nowo stworzymy. Cieszy nas fakt, że na pierwsze spotkanie przybyło 17 dzieci. Liczymy, że będzie nas jeszcze więcej. Spotkanie w sobotę o godzinie 12.00 w kościele. Dziękuję serdecznie rodzicom, którzy ofiarują swój czas i przyprowadzają lub przywożą swoje dzieci. Bóg zapłać.

Bardzo serdecznie proszę o zgłaszanie do Ks. Proboszcza sołtysów poszczególnych wiosek (bądź osób, które się tym zajmowały) w związku ze zbiórką ofiar na wywóz śmieci z cmentarza. Musimy to ważne przedsięwzięcie zrealizować w najbliższych dniach. Po piątkowym spotkaniu z Gospodarczą Radą Parafialną w najbliższą niedzielę przedstawię informacje, które dotyczą kwestii materialnych naszej parafii.

Dziękuję serdecznie nowożeńcom oraz mieszkańcom Nowego Bromierza, a także Pani Iwonie Gajewskiej za dekorację kościoła. Na przyszłą niedzielę proszę o dekoracje kościoła mieszkańców wioski Bromierzyk Nowy.