Mimo przypadającej dziś drugiej niedzieli Adwentu, zgodnie z dekretem watykańskiej Kongregacji Kultu Bożego, w Kościele w Polsce obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, która przypada 8 grudnia.

Dzisiejsza niedziela jest jednocześnie szczególnym – już dwudziestym z kolei – Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Do puszek przed kościołem składamy ofiary na pomoc Kościołowi w byłych krajach Związku Sowieckiego. Polecam ten ważny cel ofiarności Parafian.

Z Maryją podążamy adwentową drogą, przygotowując się na przyjęcie niezwykłego daru – narodzenia Bożego Syna, naszego Odkupiciela, który na nowo otwiera nam bramy nieba.  Pamiętajmy o Roratach odprawianych we wtorki i czwartki o godzinie 18.00. Zapraszamy serdecznie dzieci z lampionami, młodzież i dorosłych ze świecami.

Możemy nabywać świece Caritasu : małe 6 zł a duże kule 12 zł.

W najbliższy wtorek 10 grudnia zapraszamy na spotkanie Grupę Lektorów oraz członków Akcji Katolickiej. Spotkanie odbędzie się na plebani o godzinie 18.30.

Dużymi krokami zbliżamy się ku rekolekcjom adwentowym w naszej parafii, które odbędą się przed czwartą niedzielą adwentu w dniach 20-22 grudnia. Bliższe informacje podamy za tydzień ale już dziś pomyślmy o tym wyjątkowym czasie łaski, zaplanujmy swój czas, swoje obowiązki aby każdy z tego daru mógł skorzystać.

Założyliśmy instalację antywłamaniową i przeciwpożarową oraz monitoring w kościele i w domu parafialnym. Poza systemem alarmowym połączonym z firmą ochroniarską mamy też całodobowy monitoring obejścia kościoła i domu parafialnego. Całkowity koszt tej inwestycji wyniesie 19.000 zł. To była taka nagła i niespodziewana inwestycja, która niestety była konieczna aby móc kontynuować ubezpieczenie naszego kościoła i budynków parafialnych. Pozostały do realizacji pewne” kosmetyczne” detale i oczywiście pokrycie kosztów.

Z tej też racji ofiary na ten cel będą bardzo mile widziane. Czy to składane na tacę anonimowo w najbliższe niedziele, czy to w kopercie z imiennym wskazaniem rodziny, która chciałaby wesprzeć to dzieło, czy też ofiary składane w kancelarii parafialnej. Każda forma wsparcia tego dzieła jakim jest bezpieczeństwo naszej świątyni i obejścia będzie wyrazem naszej wspólnej troski, za którą będziemy bardzo wdzięczni. Mam nadzieję, że uda nam się w najbliższym czasie te zobowiązania uregulować. Kładę to Wam na sercu.