Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, od słów z Listu Świętego Pawła do Filipian „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”. Dlatego też w dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych pojawiły się szaty różowe.

W tym tygodniu, od wtorku, rozpoczniemy okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Zastanówmy się, jak przeżywamy ten święty czas? Może to właściwy moment na korektę naszego postępowania, na pojednanie się z Panem Bogiem i bliźnimi przez szczerą spowiedź. Kościół przychodzi nam z pomocą jako szafarz Bożego miłosierdzia.

Od piątku rozpoczynamy szczególny czas w naszej wspólnocie parafialnej – REKOLEKCJE ADWENTOWE. Szczegółowy program jest wywieszony na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej parafii. Program jest też wyłożony na ławkach pod chórem . Wszelkie informacje związane z rekolekcjami są zamieszczone na tablicy ogłoszeń.

We wtorki i czwartki zapraszamy na Roraty.

Zachęcamy do nabywania świec Caritasu. W ten sposób wspomagamy osoby najbardziej potrzebujące szczególnie dzieci z mniej zamożnych rodzin.

Zgłaszamy naszych chorych i starszych, którzy w jakikolwiek sposób nie mogą dotrzeć do świątyni abyśmy ich mogli odwiedzić z posługą sakramentalną. Odwiedziny chorych odbędą się w czasie rekolekcji tj. w piątek i sobotę od godziny 14.00. W piątek – Staroźreby natomiast w sobotę – pozostałe wioski

Comiesięczne spotkania dzieci komunijnych i kandydatów do bierzmowania w grudniu odbędą się w ramach spotkań rekolekcyjnych.

Zapraszamy bardzo serdecznie na spotkanie Wigilijne wszystkie grupy działające w naszej wspólnocie parafialnej: ministrantów, scholę, Rady Parafialne, grupę lektorów, Akcję Katolicką. Spotkanie będzie miało miejsce 18 grudnia o godzinie 19.00 w remizie OSP w Staroźrebach.