Dziś na Eucharystii gromadzi nas Chrystus w piątą niedzielę w ciągu roku liturgicznego. Pamiętajmy, że nikt z nas ani cała nasza wspólnota parafialna nie jest w stanie pogłębić swojej więzi z Panem Bogiem bez Eucharystii.

We wtorek, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie. Wzywała do modlitwy oraz pokuty. Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorego. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych.

14 lutego tradycja wspomina Świętego Walentego, kapłana rzymskiego, który w 269 roku poniósł śmierć męczeńską, gdyż mimo tortur nie chciał wyrzec się Chrystusa. Wspominany jest jako m.in. patron zakochanych. Niech to będzie okazja także do modlitwy, podziękowania Panu Bogu za miłość, którą nas obdarzył, i za bliskich, którzy nas kochają. Pamiętajmy też o narzeczonych z naszej wspólnoty parafialnej i prośmy, aby ich wzajemna miłość umacniała się i aby z Bogiem weszli na wspólną drogę życia.

W dniu wczorajszym w Płocku odbył się kolejny etap, tym razem rejonowy, turnieju ministrantów w piłce nożnej. I znów mamy powód do wielkiej radości albowiem grupa naszych ministrantów starszych zajęła I miejsce. Gratulujemy wygranej i z utęsknieniem czekamy na etap diecezjalny życząc wszelkich sukcesów.

Rozpoczęliśmy upragniony, szczególnie przez dzieci i młodzież, czas ferii zimowych. Jest to czas odpoczynku, relaksu i odsapnięcia od nauki, od obowiązków, na który bardzo wielu zasłużyło. Zapewne wiele osób wyjedzie do swoich krewnych, czy na zorganizowany wypoczynek, bądź w gronie rodzinnym. Pamiętajmy jednak, że ferie nie zwalniają nas z myślenia i rozsądku, szczególnie jeśli chodzi o bezpieczeństwo. Niech ten czas wolny od zajęć i obowiązków nie zwalnia nas z bycia chrześcijaninem, który w każdym czasie i miejscu pamięta o Bogu i spotkaniu z Nim na niedzielnej Eucharystii.

Dziękuję serdecznie mieszkańcom Przeciszewa (Wioska) za dekorację kościoła a na przyszłą niedzielę prosimy mieszkańców Przeciszewa Kolonii.