Dziś przeżywamy II Niedzielę Wielkanocną Pańskiego, czyli Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Polecając się Bożemu Miłosierdziu zachęcamy całe rodziny naszej wspólnoty parafialnej, aby dziś o godzinie 15.00 odmówić wspólnie Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

Przypominamy, że w niedzielę Msze Święte odprawiamy o godzinie 8:30, 10:00, 12:00 i 16:00, a w dni powszednie 17:30 i 18:00 i będą one odprawiane wedle zamówionych intencji.
Każdego dnia o godz. 20:30 transmitujemy modlitwę różańcową z naszej świątyni, odmawianą w intencji wszystkich chorych, personelu medycznego i z prośba o Bożą opiekę nad naszą wspólnotą parafialną a szczególnie o oddalenie pandemii.
www.facebook.com/ParafiaStarozreby

Z racji na zaistniałą sytuację zostały zmienione terminy komunijne. Dekretem Ks. Biskupa uroczystości te zostają przeniesione na okres po wakacyjny. Biorąc pod uwagę fakt, iż musimy mieć choć minimalny czas na bezpośrednie przygotowanie samych uroczystości (tzw. „próby”), w naszej parafii planujemy te uroczystości w następujących terminach:
– I Komunia Święta – 20 września – godz. 12.00
– Odnowienie Przyrzeczeń Chrztu Świętego – 27 wrzesień godz. 12.00

W naszej świątyni cały czas jest wyłożona na stoliku pod chórem woda święcona ( w gotowych małych buteleczkach), którą możemy zabrać do swoich domów.

Bardzo serdecznie dziękuję dwum rodzinom, które w tym tygodniu złożyły ofiary na funkcjonowanie naszej Parafii w tym trudnym czasie.
Jeżeli ktoś z naszych parafian chciałby złożyć taką ofiarę, możemy to uczynić bądź to osobiście, bądź składając tę ofiarę do skarbony w naszym kościele parafialnym. Jeśli chcemy zachować daleko idącą ostrożność możemy takową ofiarę złożyć na konto parafialne, 95 9008 0005 0000 0286 2000 0030. Numer konta jest podany na naszej stronie w zakładce „Kancelaria Parafialna”.
W związku z zaistniałą sytuacją i ograniczoną liczbą wiernych w kościele na Mszach Świętych, a jednocześnie „normalnym” funkcjonowaniem Parafii, ośmielam się zwrócić do naszych parafian o zrozumienie. Nie jest tajemnicą, że Parafia na bieżąco utrzymuje się z ofiar składanych na tacę. Nas niestety żadna tarcza antykryzysowa nie obejmuje i zapewne nie obejmie. Dlatego ufam, iż pomimo własnych trudności zatroszczycie się także o bieżące potrzeby naszej wspólnoty parafialnej. Za każdy gest zrozumienia składam serdeczne Bóg zapłać. Jednocześnie proszę Was pamiętajcie o naszej „złotej” zasadzie składania ofiar: musi Cię być na to stać, musisz chcieć to uczynić i musi Ci to sprawić przyjemność.

Pragnę poinformować, że od poniedziałku rozpoczyna się pierwszy etap łagodzenia ograniczeń dotyczących życia społecznego. Dotyczy to również ilości wiernych uczestniczących w nabożeństwach. Od jutra w naszym kościele może uczestniczyć we Mszy świętej 25 osób.

Pamiętajmy, że mamy obowiązek zakrywania twarzy maseczką. Ten obowiązek dotyczy także uczestników nabożeństw. Zwolniony z tego obowiązku jest tylko kapłan lub kapłani celebrujący nabożeństwo.