W trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. Nie tylko dzisiaj, w Niedzielę Biblijną oraz w ciągu tego rozpoczynającego się Tygodnia Biblijnego, ale każdego dnia rozważajmy słowo Boże, zwłaszcza zawarte w Ewangeliach.

W piątek rozpoczniemy Maryjny miesiąc – maj. Codziennie będziemy gromadzić się wokół ołtarza na Eucharystii i na nabożeństwie majowym. W naszym kościele nabożeństwo majowe będziemy celebrowali codziennie o godz. 17:00. Zadbajmy też o wizerunki Maryi w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach.

We wspomnienie Świętego Józefa Robotnika, 1 maja, będziemy prosić go o wrażliwość sumień i ład moralny w życiu społecznym. Eucharystię tego dnia połączymy z modlitwą w intencji bezrobotnych i poszukujących pracy a także tych, którzy w tym trudnym czasie mogą tę pracę utracić.

Według kalendarza 3 maja obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki i naszej Ojczyzny. Ponieważ w tym roku przypada niedziela okresu Wielkanocy, uroczystość została przeniesiona przez Kongregację Kultu Bożego na sobotę, 2 maja. Msze Święte tego dnia w naszym kościele będą sprawowane o godz. 17:30 i 18:00.

W przyszłą niedzielę, 3 maja, przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie. Tak zwana Niedziela Dobrego Pasterza rozpocznie Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Z tej racji będziemy prosili Boga, aby i w naszej wspólnocie parafialnej znaleźli się chętni do pracy w Kościele, bo żniwo jest wielkie, ale robotników coraz mniej.

Z racji na zaistniałą sytuację zostały zmienione terminy Sakramentu Bierzmowania. Nowy termin podamy w stosownym czasie po uzgodnieniu z Ks. Biskupem.

Bardzo serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy w tym tygodniu złożyli ofiary na funkcjonowanie naszej Parafii w tym trudnym czasie. Jeżeli ktoś z naszych parafian chciałby złożyć taką ofiarę, możemy to uczynić bądź to osobiście, bądź składając tę ofiarę do skarbony w naszym kościele parafialnym. Jeśli chcemy zachować daleko idącą ostrożność możemy takową ofiarę złożyć na konto parafialne, 95 9008 0005 0000 0286 2000 0030.

Dziękuję również za ofiarę na kwiaty do grobu Pańskiego i wystrój świątyni mieszkańcom Nowego Bromierzyka. Bóg zapłać.

Również pragnę podziękować za kwiaty i dekorację kościoła w tym tygodniu Pani Agnieszce Gajewskiej. Bóg zapłać.

Proszę o zgłaszanie się sołtysów poszczególnych wiosek i przedstawicieli ulic po listy na zbiórkę na śmieci z cmentarza. Widzimy jak wygląda sytuacja przy cmentarzu. Nie wiele brakuje, a nie będziemy mogli na cmentarz wjechać. Dlatego bardzo serdecznie proszę aby zachowując wszelkie środki ostrożności i zalecenia służb sanitarnych w jakiś możliwy sposób te ofiary zebrać. Pamiętajmy, że troska o cmentarz jest naszym wspólnym obowiązkiem. Czystość tego miejsca wynika z szacunku dla naszych bliskich, którzy tam spoczywają. Daleki jestem od wyznaczania jakichkolwiek stawek w tym względzie. Sami wiecie jakie ofiary składaliście do tej pory na ten cel, aby te zobowiązania pokryć. Mam nadzieję, że wszyscy wiedzą, że śmieci cmentarne zostały zakwalifikowane jako odpady komunalne, których wywóz kosztuje obecnie 594 złote. (550 +Vat 8 %) oraz wywóz 600 zł za kontener. Wcześniej były to tzw. śmieci cmentarne i za tonę płaciliśmy 290 złoty. Nietrudno zauważyć, że koszty wywozu śmieci z cmentarza wzrosły o 100%. Mam nadzieję, że wszyscy Parafianie zrozumieją to nasze dobro wspólne i liczę na to, że to wyjątkowe miejsce będzie uporządkowane. Wszystkim ofiarodawcom składam serdeczne Bóg zapłać!

Na koniec pragnę przypomnieć, że na razie w naszej świątyni na nabożeństwie może przebywać 25 osób, ale możemy też przebywać na zewnątrz świątyni, zachowując odstęp 2 metrów. Na cmentarzu w trakcie pogrzebu może przebywać 50 osób.