Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczynają się też Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej winnicy.

Dzisiaj wspominamy kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja w 1791 r. Pamiętając o tym doniosłym wydarzeniu z naszej historii, polecajmy Maryi – Królowej naszą Ojczyznę. Polecajmy Jej rządzących i tworzących prawo, aby zawsze mieli na uwadze sprawiedliwość społeczną i dobro wszystkich Polaków.

W miesiącu maju codziennie będziemy gromadzić się wokół ołtarza   na nabożeństwie różańcowym i majowym.   W naszym kościele   różaniec w intencji ustania pandemii i nabożeństwo majowe rozpoczynamy o godzinie 16.45. Zapraszamy wiernych wedle ustalonej ilości osób. Zachęcamy członków KŻR do włączenia się w prowadzenie różańca. Wtedy jeden z kapłanów przez całe nabożeństwo będzie służył posługą sakramentalną w konfesjonale.

Bardzo serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy w tym tygodniu złożyli ofiary na funkcjonowanie naszej Parafii w tym trudnym czasie.

Jesteśmy bardzo wdzięczni za każdy odruch wsparcia i zrozumienie tej wyjątkowej. Tym bardziej, że wielu z Was przeżywa własne trudności i z serca dzielicie się tym „ wdowim groszem”. Bóg zapłać. Dziękuję też za ofiary złożone w dniu dzisiejszym na tacę.

Jeśli chcemy zachować daleko idącą ostrożność możemy takową ofiarę złożyć na konto parafialne, 95 9008 0005 0000 0286 2000 0030.

Dziękuję również za ofiarę na kwiaty do grobu Pańskiego i wystrój świątyni mieszkańcom Zdziara Małego. Bóg zapłać.

Proszę o zgłaszanie się sołtysów poszczególnych wiosek po listy na zbiórkę na śmieci z cmentarza. W Staroźrebach listy dotarły do wszystkich ulic za pośrednictwem Pani Sołtys, której za to przedsięwzięcie bardzo serdecznie dziękuję. Liczę, że te ofiary uda się nam jak najszybciej zebrać i w najbliższym czasie wywieziemy te śmieci, które niestety nie są ozdoba tego miejsca. Pamiętajmy, że dbanie o to szczególne miejsce jest moralnym obowiązkiem każdego z nas a nie tylko nielicznych.

Do dnia wczorajszego ofiary złożyli mieszkańcy:

  • Akacjowa 4 rodziny – 110 zł,
  • Krótka 3 rodziny – 50 zł,
  • Partyzantów 5 rodzin – 120 zł,
  • Słoneczna 3 rodziny – 40 zł,

Wszystkim ofiarodawcom składam serdeczne Bóg zapłać.

Na koniec pragnę poinformować, iż w minionym tygodniu została przeprowadzona wycinka suchych drzew na naszym cmentarzu. Była to bardzo trudna logistycznie operacja z racji na wyjątkowy teren. Musieliśmy zadbać o bezpieczeństwo grobów i pomników aby ich nie uszkodzić. Ta ciężka praca została wykonana w sposób bardzo profesjonalny dzięki odwadze, umiejętnościom i zaangażowaniu naszych druhów z OSP w Staroźrebach. Żadne słowa nie są w stanie wyrazić mojej wdzięczności za to piękne dzieło. Mogę tylko powiedzieć staropolskie Bóg zapłać. Pragnę wyrazić moją wdzięczność za zorganizowanie całego przedsięwzięcia Panu Markowi Ciećwierzowi, naszemu Prezesowi i Komendantowi. Serdecznie dziękuję naszym druhom uczestniczącym w usuwaniu drzew z cmentarza parafialnego, a byli to: Lemankiewicz Sławomir, Rutkowski Bogdan, Chrzanowski Adam, Chrzanowski Przemysław, Siedlich Marcin, Cyliński Zbigniew, Cyliński Stanisław, Zawłocki Marcin, Pankowski Janusz, Ciećwierz Marek. Ponadto w godzinach niemal nocnych przybyli z odsieczą do porządkowania terenu druhowie: Gronczewski Mateusz, Bauszewski Paweł, Getler Paulina, Getler Konrad, Sobiesiak Krzysztof, Tręmbiński Damian, Rojek Paweł, Wiśniewski Mateusz. Wszystkim jeszcze raz składam serdeczne Bóg zapłać i po prostu dziękuję. Wielu kapłanów zapewne to potwierdzi i ja się podpisuję pod tym w stu procentach, że w parafii na strażaków zawsze można liczyć i nigdy się człowiek nie zawiedzie. Zdjęcia z tej operacji można zobaczyć na naszym profilu facebokowym. Dziś modlimy się w intencji wszystkich strażaków z naszych OSP z naszej Parafii i naszej Gminy. Niech żarliwa modlitwa za Nich będzie wyrazem naszej wdzięczności za wszelkie dobro, którego od Nich doświadczamy. A Wasz Patron, św. Florian, którego wspomnienie jutro obchodzimy otacza Was swoją opieką, strzeże od wszelkiego zła, dodaje siły i odwagi i uprasza wszelkiego błogosławieństwa u Boga.

Nie mogę nie wspomnieć, iż cała ta operacja mogła być wykonana dzięki użyciu bardzo specjalistycznego sprzętu, bez którego nie było by to możliwe. Dlatego bardzo serdecznie pragnę podziękować za użyczenie specjalnego dźwigu HDS oraz podnośnika z amboną, Panu Krzysztofowi Szałańskiemu. Dziękuję też za odpowiedzialną pracę i profesjonalne jej wykonanie operatorowi dźwigu z firmy Pana Krzysztofa. Bóg zapłać.