W środę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz 39. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Przeżywać też będziemy pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Niestety z racji na zaistniałą sytuację i istniejące ograniczenia bez procesji. Mam nadzieję, że w miarę opanowywania sytuacji związanej z pandemią i luzowaniem restrykcji w następnych miesiącach będziemy mogli organizować procesje. Nabożeństwo Fatimskie o 16.45.

Na początku przyszłego tygodnia, w poniedziałek, 18 maja, przypadają 100 urodziny naszego wielkiego rodaka ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II świadka nadziei, który pozostawił po sobie wspaniały ślad w życiu Kościoła i milionach wyznawców Chrystusa na całym świecie.

W miesiącu maju codziennie będziemy gromadzić się wokół ołtarza na nabożeństwie różańcowym i majowym. W naszym kościele różaniec w intencji ustania pandemii i nabożeństwo majowe rozpoczynamy o godzinie 16.45. Zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej a szczególnie członków KŻR. Zachęcam do gromadzenia się na nabożeństwach majowych przy naszych figurkach.

Bardzo serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy w tym tygodniu złożyli ofiary na funkcjonowanie naszej Parafii w tym trudnym czasie.

Wyrażamy naszą ogromną wdzięczność za każdy odruch wsparcia i zrozumienie tej wyjątkowej sytuacji. Bóg zapłać. Dziękuję też za ofiary złożone w dniu dzisiejszym na tacę.

Jeśli chcemy i czujemy taką potrzebę możemy ofiarę złożyć na konto parafialne, 95 9008 0005 0000 0286 2000 0030.

Proszę o zgłaszanie się sołtysów poszczególnych wiosek po listy na zbiórkę na śmieci z cmentarza albowiem jeszcze kilka wiosek ich nie odebrało.

Do dnia wczorajszego ofiary złożyli mieszkańcy:

• Bojowników 6 rodzin – 180 zł,
  • 11 listopada 4 rodziny – 80 zł,
  • Szkolna 8 rodzin – 160 zł,
  • Targowa 12 rodzin – 230 zł,
  • Północna 11 rodzin – 160 zł,
  • Sportowa 1 rodzina – 20 zł,
  • Kopernika 6 rodzin – 90 zł,
  • Wieczorka 10 rodzin – 160 zł,
  • Żwirki i Wigury 6 rodzin – 160 zł,
  • XXX-lecia 6 rodzin – 120 zł,
  • Kościelna (od Chopina do Wieczorka) 18 rodzin – 360 zł,
  • Parkowa 22 rodziny – 360 zł,
  • Wiatraczna 10 rodzin – 130 zł,
  • Tęczowa 2 rodziny – 120 zł,
  • Głowackiego 8 rodzin – 140 zł,
  • Kościuszki 10 rodzin – 220 zł,
  • Polna 19 rodzin – 210 zł,
  • Płocka ( od Szkolnej w stronę Płocka) i ul. Mostowa 23 rodziny – 460 zł,
  • Nowy Bromierzyk 13 rodzin – 330 zł,

Wszystkim ofiarodawcom  za zrozumienie naszej wspólnej sprawy składam serdeczne Bóg zapłać.

Mimo trwającej pandemii musimy się nauczyć z nią żyć i funkcjonować. Zapewne ta trudna sytuacja potrwa nieco dłużej niż pierwotnie zakładaliśmy. To od nas i naszej postawy zależy jak szybko uda się nam to zagrożenie wyeliminować. Bądźmy rozważni i odpowiedzialni. Przestrzegajmy wszelkich zaleceń wprowadzanych dla naszego wspólnego dobra.

Ten czas wykorzystujemy na porządkowanie naszej świątyni i odnawianie pewnych elementów wystroju. Jutro rozpoczniemy wymianę tła przy figurze w głównym ołtarzu i poddamy go gruntownemu czyszczeniu.

Prowadzimy też prace porządkowe wokół budynków parafialnych. Za wszelką pomoc w przygotowaniu terenu i ziemi po zasiew trawy i nowych nasadzeń (w przyszłości) pragnę podziękować panom Henrykowi Grzegorzewskiemu i Zbigniewowi Surmakowi z Bromierzyka oraz panom Sławomirowi i Michałowi Krupińskim ze Staroźreb oraz naszemu kościelnemu panu Markowi.