W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce „Zielonymi Świątkami”, kończy się okres Wielkanocy. Kościół modli się: „Panie, nasz Boże, spraw, aby zgodnie z obietnicą Twojego Syna Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnice Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”. On umacnia to co słabe, prostuje to co błędne, rozgrzewa oziębłe i przynosi błogosławieństwo pokoju.

Jutro, w poniedziałek, 1 czerwca (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.

Jutro obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Na Eucharystię o godz. 17.30 zapraszam przede wszystkim dzieci z rodzicami, aby wspólnie modlić się o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach.

Czerwiec poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie o godz. 16.45 będziemy odprawiali nabożeństwa różańcowe i czerwcowe, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Licznie uczęszczajmy na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości i prosić Boga o ustanie pandemii i uchronienie nas od jej skutków.

W czwartek, 4 czerwca, będziemy przeżywali święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca.  Spowiedź w czasie nabożeństwa różańcowego i czerwcowego.

Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary składane w jakiejkolwiek formie na rzecz naszej parafii. Bóg zapłać. Dziękuję też za ofiary złożone w dniu dzisiejszym na tacę. Jeśli chcemy i czujemy taką potrzebę możemy ofiarę złożyć na konto parafialne, 95 9008 0005 0000 0286 2000 0030.

Do dnia wczorajszego ofiary na wywóz śmieci z cmentarza złożyli mieszkańcy:

  • Ostrzykówek 7 rodzin  – 120 zł,

Do dnia dzisiejszego zebraliśmy kwotę 10856 zł. Wywieźliśmy około 14 ton śmieci. Dokładne dane podam w najbliższym czasie po otrzymaniu i zrealizowaniu wszystkich faktur i płatności. Wszystkim ofiarodawcom  za zrozumienie naszej wspólnej sprawy i złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby:

Dureński Michał, kawaler Płock, parafia św. Ducha
Chylińska Ewelina, panna Worowice  Wyroby, parafia tutejsza

Wilczyński Mateusz, kawaler Płock, parafia św. Krzyża
Sadłakowska Emilia, panna Staroźreby, parafia tutejsza

Mikołajczyk Łukasz, kawaler Staroźreby, parafia tutejsza
Pęcherzewska Marta, panna Staroźreby, parafia tutejsza

Ktokolwiek znałby przeszkody zachodzące między tymi osobami, które uniemożliwiałyby ważne zawarcie małżeństwa, w sumieniu zobowiązany jest to zgłosić do ks. Proboszcza.

Jak wiemy został zniesiony limit uczestników we Mszy Świętej ale nadal obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa czyli noszenia maseczek w kościele.

Z racji zdejmowanych ograniczeń odnośnie uczestnictwa w nabożeństwach zostaje odwołana dyspensa Księdza Biskupa zwalniająca nas z uczestnictwa we Mszy świętej.

Od czerwca o obowiązuje nowy dekret Księdza Biskupa dotyczący organizacji liturgii sakramentu małżeństwa. Zachęcam do lektury szczególnie osoby zainteresowane.