Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach.

W najbliższy czwartek, 11 czerwca, w liturgii będziemy celebrowali Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego narodu. Udział w procesji eucharystycznej jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, że jest w naszym życiu zawsze obecny. Uroczystą liturgię tego dnia rozpoczniemy Mszą Świętą sprawowaną w naszym kościele o godz. 12.00. Pozostałe Msze święte będą sprawowane o godzinie 8.30 i 10.00. Nie ma Mszy Świętej o godzinie 16.00.
W tym roku z racji na wyjątkową sytuację procesja eucharystyczna będzie się odbywać wokół kościoła. Pierwsza stacja procesji będzie w kościele a na zewnątrz będzie przygotowany jeden ołtarz, przy którym będziemy celebrować trzy stacje w czasie trzykrotnego obejścia kościoła.
Bardzo serdecznie prosimy asystę procesyjną o przygotowanie feretronów i chorągwi procesyjnych.
W czasie uroczystej Eucharystii możemy gromadzić się w świątyni oraz na zewnątrz. Nie obowiązują nas limity ilości osób ale nadal mamy obowiązek zasłaniania ust i nosa używając maseczek.

W miesiącu czerwcu w naszym kościele codziennie o godz. 16.45 będziemy odprawiali nabożeństwa różańcowe i czerwcowe, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa.

W sobotę 13 czerwca o godzinie 17.00 mamy uroczystość ślubną, a o godzinie 18.00 Msza święta z nabożeństwem fatimskim i procesją wokół kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej.

Bardzo serdecznie dziękujemy za ofiary składane w jakiejkolwiek formie na rzecz naszej parafii. Bóg zapłać. Dziękujemy też za ofiary złożone w dniu dzisiejszym na tacę.

Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby:

Dunal Przemysław, kawaler Osiek, parafia Bulkowo
Matusiak Magdalena, panna Staroźreby Kolonia, parafia tutejsza

Majchrzak Piotr, kawaler (związek cywilny) Jaworowo Biskupie, parafia Zagroba
Żółtowska Karolina, panna (związek cywilny) Staroźreby, parafia tutejsza

Kołodziejski Sebastian, kawaler Jabłonna, parafia Jabłonna
Kamińska Wioleta, panna Przeciszewo, parafia tutejsza

Ktokolwiek znałby przeszkody zachodzące między tymi osobami, które uniemożliwiałyby ważne zawarcie małżeństwa, w sumieniu zobowiązany jest to zgłosić do Kancelarii Parafialnej.