Rozpoczęliśmy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny tak pod względem religijnym, jak i historycznym. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy tysiące pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Z naszej parafii wyruszy 19 osób. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu.

W czwartek, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. Msze święte odprawione będą o 17.30 i 18.00.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele od godz. 17.00, a Msza Święta wynagradzająca ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30. Spowiedź od godziny 17.00

15 sierpnia o godzinie 11.00 będzie odprawiona Msza święta w intencji mieszkańców Bromierzyka.

Dziękuję wszystkim, którzy złożyli ofiary na rzecz misji przy okazji poświęcenia pojazdów. Ci, którzy nie mogli być na tej uroczystości mogą nabyć breloczki z wizerunkiem św. Krzysztofa i wizerunkiem naszej świątyni które są wyłożone na stoliku pod chórem. Nabywając je możemy złożyć przy tej okazji dobrowolną ofiarę na środki transportu dla naszych misjonarzy. Wszystkim ofiarodawcom za ten dar serca składam serdeczne Bóg zapłać.

Widzimy, że pandemia nie zwalnia, a wręcz przeciwnie każdego dnia bijemy nowe rekordy zakażeń. Jest to wynikiem nieodpowiedzialnych zachowań wielu z nas. Przestaliśmy się bać, ignorujemy zagrożenie. Widać to niemal na każdym kroku. Coraz częściej pojawiają się informacje o „koronaweselach” i „koronapogrzebach”.
Przestrzeganie zaleceń sanitarnych to wyraz naszej odpowiedzialności za siebie nawzajem, a także stosowanie w praktyce ewangelicznej zasady miłości bliźniego i troski o nasze zdrowie, naszych bliskich, sąsiadów, szczególnie seniorów i osób z poważnymi chorobami przewlekłymi. Zasłanianie ust i nosa, dezynfekcja rąk to drobny gest, który świadczy o naszej dojrzałości.
PAMIĘTAJMY, że obowiązek noszenia maseczek dotyczy wszystkich obiektów zamkniętych, także KOŚCIOŁÓW. Szczególnie ten obowiązek dotyczy ślubów i pogrzebów. Albowiem wtedy gromadzimy się w grupie osób przybyłych niemal z całej Polski, a nawet z zagranicy.
BEZWZGLĘDNY NAKAZ używania maseczki obowiązuje przy korzystaniu z sakramentu pokuty i pojednania przy konfesjonale. Bądźmy mądrzy i odpowiedzialni. Nie dawajmy też siłom wrogim Kościołowi powodów do tworzenia teorii spiskowych, iż uroczystości religijne są głównymi ogniskami rozprzestrzeniania się pandemii.