Wykorzystajmy nasze wakacyjne wędrówki, pielgrzymki, indywidualny odpoczynek na stworzenie właściwej duchowej atmosfery, niezbędnej, aby odczuć bliską obecność Boga i umocnić naszą wiarę. Powierzajmy je Bożej Opatrzności przez ręce naszej niebieskiej Matki – Pani Jasnogórskiej, do której w tych sierpniowych dniach kierujemy nasze kroki.

W sobotę, 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte w naszym kościele o godz. 9.00, 11.00 i 16.00. Pamiętajmy, że jest to uroczystość i jako wierzący mamy obowiązek uczestnictwa we Mszy Świętej.

W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną pobłogosławione. W tę uroczystość dziękujemy za dar pierwszych zbiorów właśnie w dniu, w którym Maryja osiąga pełnię zbawienia. Ofiarujmy Jej nasze serca i codzienny trud przybliżania się do Boga.

W tę maryjną uroczystość tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają. Polecajmy Królowej Polski losy naszego narodu.

W minionym tygodniu udało się nam wykonać kolejny etap prac porządkowych na cmentarzu grzebalnym. Usunęliśmy kolejne 20 drzew. Pragnę bardzo serdecznie podziękować za tę ciężką i odpowiedzialną pracę naszym druhom strażakom z OSP Staroźreby. To było wiele godzin ciężkiej pracy. Za wasze zaangażowanie, poświęcony czas i wysiłek składam Wam serdeczne Bóg zapłać.

W środę   dniu 05.07.2020 r w godz. od 16.00  do 21.00  usunięto 15 drzew  na cmentarzu. Udział brali:

 1. Lemankiewicz Sławomir
 2. Rutkowski Bogdan
 3. Chrzanowski Przemysław
 4. Chrzanowski Adam
 5. Nagórka Przemysław
 6. Siedlich Marcin
 7. Chojnacki Krzysztof
 8. Jankowski Mateusz
 9. Krzemiński Hubert
 10. Sobiesiak Krzysztof
 11. Rojek Paweł
 12. Sebastian Stefański
 13. Ciećwierz Marek

W piątek   dniu 05.07.2020 r w godz. od 16.00  do 21.00  usunięto 5 drzew  na cmentarzu. Udział brali :

 1. Lemankiewicz Sławomir
 2. Rutkowski Bogdan
 3. Nagórka Przemysław
 4. Siedlich Marcin
 5. Chojnacki Krzysztof
 6. Krzemiński Hubert
 7. Sobiesiak Krzysztof
 8. Rojek Paweł
 9. Sebastian Stefański
 10. Ciećwierz Marek

Kolejny etap prac będzie związany z usunięciem karp. Jeśli się uda w pełni zrealizować nasz plan to w tym miejscu zyskamy ok. 40 nowych miejsc pod groby.

W minionym tygodniu również postawiliśmy ogrodzenie przy plebani od strony cmentarza, a w najbliższym czasie zamontujemy bramę wjazdową.

Jak nietrudno zauważyć od Wielkiego Postu, gdy zbieraliśmy ofiary na wystrój Grobu Pańskiego, nie zbieramy ofiar na kwiaty do kościoła w dotychczasowej formie. Będziemy starali się to czynić w nieco innej formie, aby to był udział tych, którzy uczęszczają do świątyni, którym zależy na pięknie naszego kościoła, i którym złożona ofiara sprawi radość.

Dlatego ofiary na kwiaty możemy składać do skarbony pod chórem a jeśli będzie taka potrzeba to przeznaczymy na ten cel jedną czy dwie dodatkowe tace. Wszystkim, którzy włączą się w to dzieło upiększenia naszej świątyni już teraz składam serdeczne Bóg zapłać. Przy tej okazji pragnę też podziękować za wystrój świątyni nowożeńcom, którzy zawierali w tym roku sakrament małżeństwa w naszym kościele.