Wakacje, urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluje o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonuje się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która jest osobistym spotkaniem z Panem.

Przy tej okazji przypominamy rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie, także religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców. We wtorek o godz. 18.00 zapraszamy dzieci, młodzież i rodziców oraz nauczycieli na Mszę świętą, w której będziemy się modlili o błogosławieństwo Boże i szczęśliwy, bezpieczny przebieg nowego roku szkolnego i katechetycznego.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcam wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi św. w naszym kościele od godz.17.00. Zapraszam też do licznego udziału w pierwszopiątkowej adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00, a także do udziału w Mszy Świętej, do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej. Pierwszosobotnia Msza Święta z nabożeństwem ku czci Niepokalanego Serca Maryi w naszym kościele o godz. 17.30 Niech to będzie okazja do oddania codziennych spraw, a zwłaszcza związanych z początkiem roku szkolnego, naszej niebieskiej Matce.

Z przykrością stwierdzam, że po konsultacjach z Sanepidem i Komendantem Miejskim Policji w Płocku oraz władzami Powiatu Płockiego, nie wyruszymy w tym roku z pielgrzymka do Koziebród. Bardzo tego pragnęliśmy jako duszpasterze i wiem, że byłoby wielu chętnych do udziału w pielgrzymce. Niestety z racji na istniejące obostrzenia sanitarne w trakcie panującej pandemii jest to niemożliwe.

Dziękuje serdecznie wszystkim ofiarodawcom, którzy złożyli ofiary na rzecz poszkodowanych w Bejrucie. Nasza Parafia złożyła ofiary w wysokości 820 zł. Dziękuję też za ofiary złożone, do skarbony, w sierpniu na kwiaty do kościoła w wysokości 184 zł.

Realizujemy kolejny etap porządkowania terenu naszej Parafii. Obecnie usuwamy krzaki wzdłuż ulicy przy starej plebani.

W najbliższą środę zapraszam serdecznie na spotkanie członków Parafialnej Rady Gospodarczej. Spotkanie tradycyjnie odbędzie się na plebani o godz. 19.00. Zapraszam wszystkich sołtysów i przedstawicieli wiosek, w których sołtys mieszka poza naszą parafią. Liczę na obecność wszystkich zainteresowanych.

W niedzielę 06 września na Mszy Świętej o godz. 12.00 będziemy przeżywać Dożynki Parafialne. Będziemy dziękować Panu Bogu za tegoroczne plony, za ciężką pracę rolników i prosić o błogosławieństwo dla nich. Zapraszam wszystkich, którzy trudzą się pracą na roli, tych, którzy z tej pracy korzystają. Zapraszam serdecznie władze samorządowe naszej Gminy, wszystkich radnych i sołtysów, druhów OSP z naszej Parafii, asystę procesyjną, służbę liturgiczną ołtarza oraz naszą orkiestrę. Niech to radosne Te Deum wyśpiewane na cześć Pana będzie wyrazem wdzięczności nas wszystkich za Bożą opiekę nad nami w tym trudnym czasie jaki przeżywamy.

W przyszłą niedzielę ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na cele edukacyjne w naszej diecezji. Będziemy wspierać WSD w Płocku oraz szkoły katolickie naszej diecezji. Wszystkim ofiarodawcom już teraz składam serdeczne Bóg zapłać za wsparcie tego szlachetnego celu.