We wtorek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym obchodzone jest święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Jest to jednocześnie dzień Patronalny Ks. Michała. Pamiętajmy o Czcigodnym Solenizancie w naszych modlitwach. W piątek, 2 października wspominamy Świętych Aniołów Stróżów patronów naszej świątyni. Liturgicznie odpust ku czci naszych Patronów przeżywać będziemy w niedzielę 4 października. Suma odpustowa o godzinie 12.00. Zapraszamy asystę procesyjną i naszą orkiestrę.

W najbliższy czwartek rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy odprawiali o godz. 17.00 a w niedzielę po sumie.

W poniedziałki, wtorki i środy modlitwie różańcowej będą przewodniczyć dzieci pod kierunkiem katechetów a w pozostałe dni członkowie Kół Żywego Różańca. Niech ta modlitwa różańcowa płynie z naszych ust szczególnie w tym kolejnym trudnym etapie pandemii.

W piątek młodzież naszej parafii przystąpi do Sakramentu Bierzmowania na Mszy Świętej o godzinie 18.00. Ostatnia próba we wtorek o godzinie 18.30. Na próbę przychodzimy ze świadkami. Obecność obowiązkowa. Spowiedź kandydatów w czwartek w godzinach od 17.00 do 18.30. W kościele przebywają tylko bierzmowani, świadkowie i rodzice. Pozostali mogą uczestniczyć na zewnątrz świątyni. Pamiętajmy o obowiązku zakrywania ust i nosa używając maseczki i dezynfekcji rąk przy wejściu do świątyni.

W tym tygodniu pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.   Zachęcamy do spowiedzi pierwszopiątkowej. Możemy to uczynić wcześniej. W pierwszy piątek, z racji na sakrament bierzmowania, nabożeństwo różańcowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu o godzinie 15.00. W pierwszą sobotę Niepokalanemu Sercu Bożej Matki oddajemy nasze rodziny i całą wspólnotę parafialną –  w czasie nabożeństwa różańcowego  godz. 17.00.

Trwa tradycyjna zbiórka ofiar na wywóz śmieci z cmentarza na II półrocze. Pragnę podziękować tym, którzy te ofiary złożyli do tej pory: wioski: Mieczyno (17 rodzin-275 zł), Ostrzykówek (7 rodzin-130 zł), Przeciszewo (14 rodzin–376 zł), Przeciszewo Kolonia (15 rodzin-380 zł), Nowy Bromierz (14 rodzin–370 zł), Staroźreby Kolonia (14 rodzin-340 zł), Grabina (6 rodzin–170 zł), Bromierzyk (39 rodzin–970 zł) Staroźreby ulice: Partyzantów ( 4 rodziny–90 zł), Północna (11 rodzin-170 zł), Parkowa (19 rodzin–390 zł), Kościuszki (11 rodzin-210 zł), Strażacka (25 rodzin–500 zł), Jaśminowa (0 rodzin), Słoneczna (7 rodzin–100 zł), Lipowa (5 rodzin–100 zł), Kościelna od Płockiej do Wieczorka (13 rodzin–250 zł), Kościelna od Chopina do Wieczorka (20 rodzin–400 zł), Płocka od Worowic do Szkolnej (31 rodzin–560 zł), Płocka od Szkolnej w stronę Płocka i Mostowa (28 rodzin–520 zł), Brzozowa i Jodłowa (6 rodzin–150 zł).

Wszystkim ofiarodawcom składam serdeczne Bóg zapłać za zrozumienie naszej wspólnej sprawy.

Jak co roku są do nabycia kalendarze rolnicze w cenie 28 zł. Zachęcamy do ich nabywania w zakrystii po Mszy Świętej.

Bractwo NMP Królowej Korony Polski zaprasza na ZAWIERZENIA Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski na Jasnej Górze w każdą pierwszą sobotę miesiąca. Bliższe informacje i numer kontaktowy do organizatora są wywieszone na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem.