W dzisiejszą niedzielę kolejny raz w naszym kraju obchodzimy Dzień Papieski. Swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II. Z tych środków m.in. fundowane są stypendia dla uzdolnionej, a pochodzącej z mniej zamożnych rodzin młodzieży. Polecam tę zbiórkę życzliwości Parafian.

We wtorek 13 października przeżywamy ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. Różaniec rozpoczniemy wyjątkowo o 16.45 z procesją wokół kościoła a następnie Msza święta o 17.30 i 18.00

W środę, 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy nauczycieli i wychowawców naszą życzliwością, a przede gorącą modlitwą. Zapraszam na Mszę Świętą o godz. 17.30 w intencji nauczycieli, wychowawców, katechetów i wszystkich pracowników oświaty z naszej parafii.

Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Na nabożeństwo październikowe gromadzimy się w naszym kościele codziennie o godz. 17.00. a w niedzielę po sumie. Wszystkich serdecznie zapraszam.

Możemy zapisywać intencje mszalne na przyszły rok. Możemy już zgłaszać naszych bliskich zmarłych do wspólnej modlitwy Kościoła w tzw. Wypominkach.

Trwa tradycyjna zbiórka ofiar na wywóz śmieci z cmentarza na II półrocze. Pragnę podziękować tym, którzy te ofiary złożyli do tej pory: wioski: Przedbórz (18 rodzin-430 zł), Staroźreby ulice: Polna (21 rodzin–315 zł), Chopina (2 rodziny–50 zł), Sienkiewicza (5 rodzin–100 zł). Wszystkim ofiarodawcom składam serdeczne Bóg zapłać za zrozumienie naszej wspólnej sprawy.

Jak co roku są do nabycia kalendarze rolnicze w cenie 28 zł. Zachęcamy do ich nabywania w zakrystii po Mszy Świętej.

Dziękuję za ofiary złożone do skarbony na kwiaty do kościoła we wrześniu i październiku (do dzisiaj) w kwocie 235 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom.