Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Boga nie poznały. To stosowny czas, abyśmy przypomnieli sobie, że do istoty życia Kościoła należy powołanie misyjne. Światowy Dzień Misyjny uświadamia nam też, jak bardzo Kościół jest różnorodny, a przez to rzeczywiście powszechny.

Zapraszamy serdecznie na nabożeństwo różańcowe w dni powszednie o 17.00 a w niedzielę po sumie. W tym trudnym czasie polecajmy przez pośrednictwo naszej Matki całą naszą wspólnotę parafialną. Na kolanach i z różańcem w ręku błagajmy o ustanie epidemii, o mądrość dla rządzących, wytrwałość i odwagę dla służby zdrowia, o łaskę nieba dla zmarłych, dla nas o łaskę zdrowia i nadzieję.

Dziękuję za ofiary na wywóz śmieci z cmentarza mieszkańcom ul. Chabrowej (2 rodziny – 40 zł)

Możemy zgłaszać naszych bliskich zmarłych do wspólnej modlitwy kościoła w wypominkach rocznych. Pamiętajmy, że pamięć i modlitwa za zmarłych jest wyrazem naszej wdzięczności i miłości.

W tej trudnej sytuacji jaką przeżywamy pamiętajmy o nowych rygorach sanitarnych:

– w kościele i na zewnątrz mamy bezwzględny obowiązek zakrywania ust i nosa stosując maseczkę. Stosujmy je prawidłowo.

– przy wejściu i wyjściu do i z kościoła dezynfekujemy ręce.

– bezwzględny nakaz używania maseczki obowiązuje przy korzystaniu z sakramentu pokuty.

– osoby z objawami choroby prosimy o pozostanie w domu.

– w naszej świątyni może przebywać ok. 100 osób a na zewnątrz  150 osób, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności.

TYLKO NASZ WPÓLNY TRUD I ROZTROPNOŚĆ ORAZ TROSKA O INNYCH, SZCZEGÓLNIE STARSZYCH I CHORYCH MOGĄ NAS UCHRONIĆ OD TRAGEDII. DOŁÓŻMY WSZELKICH STARAŃ PRZEZ RESPEKTOWANIE TYCH ZASAD I WSPÓLNĄ MODLITWĘ W CELU ZWALCZENIA EPIDEMI DLA DOBRA NAS WSZYSTKICH. NIECH BÓG MA NAS W SWOJEJ OPIECE.