Dzisiaj w kościołach (poza katedrami), które zostały konsekrowane, ale data ich konsekracji nie jest znana, obchodzona jest uroczystość Poświęcenia Własnego Kościoła.

W przyszłą niedzielę, 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych.   W naszym kościele będą one sprawowane według następującego porządku: 8.30, 10.00 i 12.00. Nie będzie procesji na cmentarzu po Mszy świętej o godzinie 12.00. Jeżeli pogoda pozwoli, w czasie Mszy świętych, będą dodatkowe ławki ustawione przed kościołem. Według wprowadzonych ograniczeń w naszej świątyni może uczestniczyć 70 osób. Pozostali mogą uczestniczyć na zewnątrz zachowując odpowiedni dystans. Zachęcamy aby uczestniczyć też w Mszach świętych o godzinie 8.30 i 10.00 aby uniknąć tłoku na cmentarzu o godzinie 12.00. Pamiętajmy, że zarówno w kościele jak i na zewnątrz obowiązuje zakrywanie ust i nosa.

Tradycyjnie ofiary, które składamy w tych dniach przeznaczone są na wywóz śmieci z cmentarza. W szczególny sposób tę prośbę o wsparcie naszej wspólnej sprawy kierujemy do naszych gości, którzy odwiedzają nasz cmentarz, przywożąc kwiaty i znicze, a nie mają możności uczestniczyć w naszych tradycyjnych formach wspierania tej naszej wspólnej sprawy. Już dziś wszystkim darczyńcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

W minionym tygodniu wywieźliśmy dwa kontenery śmieci i będziemy to czynić na bieżąco w miarę potrzeby. Dokładne informacje na temat tej kwestii przekażę w najbliższym, stosownym czasie.

W poniedziałek, 2 listopada w liturgii wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych, jest to tzw. Dzień Zaduszny. W naszym kościele tego dnia sprawujemy trzy Msze Święte w następujących godzinach 8.30, 10.00 i 18.00. Nie zapominajmy też, że przez cały listopad  duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, tzn.: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

We wtorek 3 listopada przeżywać będziemy na Mszy świętej o godzinie 18.00 – ZADUSZKI PARAFIALNE. Nie będzie Mszy świętej o 17.30. Zapraszamy serdecznie tych, którzy w ostatnim roku ( od 1 listopada 2019) stracili swoich najbliższych. Prosimy aby te rodziny przyniosły ze sobą znicz.

Przed nami ostatni tydzień różańcowy. Zapraszamy każdego dnia na godzinę 17.00

Możemy zapisywać intencje Mszy świętych na przyszły rok oraz zgłaszać naszych bliskich do wspólnej modlitwy kościoła w wypominkach. Ze względu na obecną sytuację, aby uniknąć tłoku w kancelarii, będziemy mogli to uczynić  również w kościele przed lub po Mszy świętej.

Dziękuję serdecznie wszystkim, którzy złożyli ofiary na ogrzewanie naszego kościoła. Z racji, że mamy ograniczenia ilości wiernych w kościele, jeśli ktoś chciałby wesprzeć to nasze dobro wspólne, może to uczynić w każdej innej formie. ( czy to składając ofiarę w kancelarii lub na konto parafialne). Kościół będzie ogrzewany niezależnie od ilości wiernych jak czyniliśmy to w pierwszej fali pandemii.