W dzisiejszą niedzielę Kościół wychwala Pana Boga za wszystkich świętych, oficjalnie kanonizowanych, i tych, którzy w cichości wiedli święte życie. Dzisiejsza uroczystość uświadamia nam też, że świętość jest dla wszystkich, dla każdego z nas. Z racji na istniejące zagrożenie epidemiologiczne zostały zamknięte wszystkie cmentarze. To smutna rzeczywistość, którą przeżywamy razem nie pierwszy raz. Ale zdrowie i rozsądek jest ważniejszy. Pamiętajmy jednak, że nie ma zakazu modlić się za naszych zmarłych czy to w świątyni czy to w domu.

Jutro przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, tzw. Dzień Zaduszny. Modląc się za zmarłych, pomagamy tym, którzy pokutują w czyśćcu. Ofiarujmy im dar modlitwy, aby jak najszybciej mogli przebywać blisko Ojca w niebie. W poniedziałek, 2 listopada w naszym kościele będą sprawowane trzy Msze Święte w następujących godzinach: 8.30, 10.00 i 18.00.

Wedle tradycji przez cały dzień Pan kościelny uderza w dzwony, aby ich głos doleciał do nieba w intencji naszych bliskich zmarłych. Niech ta forma pamięci o zmarłych będzie bliska naszemu sercu.

Przez cały listopad   duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków odpustu.

We wtorek 3 listopada przeżywać będziemy na Mszy świętej o godzinie 18.00 – ZADUSZKI PARAFIALNE. Nie będzie Mszy świętej o 17.30. Zapraszamy serdecznie tych, którzy w ostatnim roku (od 1 listopada 2019) stracili swoich najbliższych. Prosimy aby te rodziny przyniosły ze sobą znicz.

Możemy zgłaszać naszych bliskich do wspólnej modlitwy kościoła w wypominkach. Ze względu na obecną sytuację, aby uniknąć tłoku w kancelarii, będziemy mogli to uczynić  również w kościele przed lub po Mszy świętej. Tradycyjnie w dniu 2 listopada w czasie każdej Mszy świętej modlimy się za zmarłych w tzw. wypominkach jednorazowych. Kartki z wypisanymi imionami możemy składać przed Mszą świętą do koszyczka.

W tym tygodniu przypada   pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. i możliwość spowiedzi.  W sobotę powierzymy naszą wspólnotę parafian Tej, która jest naszą Królową. Uczynimy to zwłaszcza podczas pierwszosobotniego nabożeństwa po Mszy Świętej o godz. 17.30.

Zakończyliśmy nabożeństwo różańcowe. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim za wspólną modlitwę. Dziękuję serdecznie naszym katechetom i dzieciom oraz członkom Kół Żywego Różańca za przygotowanie rozważań i przewodniczenie naszej modlitwie.

Dzieci do przyszłej niedzieli przynoszą do kościoła swoje wyklejanki z różańca.

Dziękuję serdecznie naszym druhom z OSP ze Staroźreb za przywiezienie i ustawienie dodatkowych ławek przed kościołem