Dzisiaj, w drugą niedzielę listopada, solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. My cieszymy się wolnością religijną, możemy swobodnie wyznawać wiarę w Boga i okazywać przywiązanie do Kościoła. Nie możemy jednak zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane. Wielu wyznawców Chrystusa płaci za wiarę najwyższą cenę – oddaje swoje życie. Ofiarujmy im dar modlitwy.

W środę, 11 listopada będziemy świętować Święto Niepodległości. Pamiętajmy o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. Niech w tych dniach nie zabraknie nas przy mogiłach żołnierzy z lat wojen i modlitewnej o nich pamięci. Msza Święta w intencji Ojczyzny w naszym kościele o godz. 12.00. Zapraszamy bardzo serdecznie przedstawicieli władz samorządowych, organizacji pozarządowych, przedstawicieli szkół, druhów OSP z naszej Parafii i Gminy oraz parafian. Msza święta będzie transmitowana na profilu facebookowym naszej parafii. Zachęcamy do łączenia się z naszą świątynią tych parafian, którzy nie będą mogli uczestniczyć osobiście.

Z racji na wprowadzenie nowych obostrzeń w związku z zagrożeniem epidemiologicznym w naszej świątyni może przebywać ok. 35 osób. Pozostali uczestnicy mogą przebywać na zewnątrz kościoła zachowując odpowiedni dystans. Zarówno w kościele jak i na zewnątrz mamy obowiązek zakrywania ust i nosa stosując maseczki. Prosimy też przy wejściu do kościoła o dezynfekcję rąk.

Dzieci przynoszą do kościoła swoje wyklejanki z nabożeństwa różańcowego. W przyszłą niedzielę ogłosimy listę dzieci, które zostaną nagrodzone. Ta lista będzie też zamieszczona na naszej stronie internetowej i facebookowej parafii. Dzieci będą mogły odbierać nagrody w kościele indywidualnie przed lub po Mszy Świętej niedzielnej lub w dzień powszedni. ZAPRASZAMY.

Cały czas możemy zgłaszać naszych bliskich do wspólnej modlitwy w wypominkach. Modlić się za zmarłych to jeden z uczynków miłosierdzia względem tych, których kochamy i tych, którym tak wiele w życiu zawdzięczamy. Jeśli my dziś pamiętamy o naszych zmarłych, to możemy mieć nadzieję, że nasze dzieci i wnuki kiedyś będą pamiętać o nas.

Dziękuję serdecznie członkiniom KŻR i wszystkim osobom, które zaangażowały się w modlitwę różańcową w ramach akcji –„ Różaniec do granic nieba”, w której modliliśmy się za dzieci poczęte a nienarodzone. Przepraszaliśmy Boga za grzechy dzieciobójstwa w naszej ojczyźnie i prosiliśmy o opamiętanie dla wszystkich, którzy hołdują cywilizacji śmierci.

Przypominam o głosowaniu na nasz gminny projekt dotyczący
„ Budowy inteligentnych przejść dla pieszych w Staroźrebach. Informacje jak głosować umieszczone są w gablocie ogłoszeń oraz na ulotkach, które wyłożone są na ławkach pod chórem. Pamiętajmy, że termin głosowania mija 16 listopada br. Głosuj na www.bom.mazovia.pl

Zachęcam bardzo serdecznie do zaangażowania się wszystkich parafian w to piękne dzieło, które poprawi bezpieczeństwo nas wszystkich. Gmina i Parafia to nasze dobro wspólne a o dobro wspólne musimy dbać wszyscy