Dzisiaj przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.

Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. W przyszłą niedzielę, 29 listopada, rozpoczniemy ten piękny czas.

Również w przyszłą niedzielę po sumie spotkanie członków Kół Żywego Różańca na zmianę tajemnic różańcowych i wspólną modlitwę.

Pamiętajmy o naszej modlitwie w intencji naszych zmarłych, którym możemy ofiarować odpust zupełny przez cały miesiąc listopad. W tym trudnym czasie doświadczenia, w którym troską otaczamy siebie i naszych bliskich nie zapominajmy o tych, którzy czekają na naszą duchową pomoc. Nasza modlitwa za zmarłych jest jedynym darem jaki możemy im złożyć w dowód naszej wdzięczności i miłości. Cały czas możemy zgłaszać naszych zmarłych do wspólnej modlitwy w wypominkach.

Dziękujemy serdecznie za wszelkie ofiary składane, w jakiejkolwiek formie, na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Dzięki waszej życzliwości i zrozumieniu udaje się nam w miarę normalnie funkcjonować w tym trudnym czasie.

Przypominamy, że w tym roku opłatek wigilijny możemy nabywać u Pana Organisty przed lub po Mszach Świętych w niedzielę i w dni powszednie.