Dzisiaj rozpoczynamy okres Adwentu, który przygotuje nas do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Hasłem roku duszpasterskiego 2020/2021 są słowa „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Niech to będzie dla nas szczególne zaproszenie i zachęta, abyśmy zgłębiali celebrowanie Eucharystii w naszej wspólnocie parafialnej.

W Adwencie, tym szczególnym czasie oczekiwania, towarzyszy nam Maryja. Pragniemy, wpatrzeni w Jej przykład, podążać na spotkanie z Jezusem. Zachęcamy do uczestniczenia w  Mszy Świętej ku czci Najświętszej Maryi Panny, zwanej roratami. W naszym kościele będą odprawiane w środy i soboty o godzinie 17.30.

Adwent to czas szczególnej pracy nad sobą. Zachęcamy do podjęcia osobistych wyrzeczeń, uporządkowania swoich spraw, zatrzymania się i głębszej refleksji nad swoim postępowaniem, relacjami. Niestety w tym roku z racji na panująca epidemię nie odbędą się tradycyjne rekolekcje adwentowe. Nasze duchowe przygotowanie będziemy realizować w czasie niedzielnych kazań we własnym zakresie.

Spowiedź adwentowa w każdą sobotę od godziny 16.30 i w czasie Mszy świętych oraz w niedzielę poł godziny przed Mszą Świętą i w miarę możliwości w czasie Mszy Świętych. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty w dni powszednie w czasie Mszy Świętych

W tym tygodniu przypadnie pierwszy czwartek miesiąca. Pragniemy się modlić o nowe, święte i liczne powołania do służby Bożej. W piątek przypadnie pierwszy piątek miesiąca. Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 17.00   Okazja do spowiedzi świętej w czasie trwania adoracji. Nabożeństwo pierwszosobotnie po Mszy świętej o godzinie 17.30.

Od przyszłej niedzieli w zakrystii można nabyć świece Caritasu na stół wigilijny. Duża świeca 12 zł a mała 6 zł. Dochód zostanie przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

Dziękuję bardzo serdecznie Pani Agnieszce Gajewskiej za adwentową dekorację naszej świątyni. Dziękuję również wszystkim za złożone ofiary na rzecz funkcjonowania naszej parafii w tym trudnym czasie gdy jest nas znacznie mniej w świątyni niż zwykle. Bóg zapłać.