W liturgii Kościoła 3. niedziela Adwentu jest nazywana niedzielą Gaudete – „radujcie się”. Bliskość świąt Bożego Narodzenia sprawia, że powinniśmy się zastanowić, czy już jesteśmy przygotowani na spotkanie z Panem.

Wspominamy kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w 1981 r. To nasza najnowsza historia, o której nie możemy zapomnieć. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich ofiarach stanu wojennego.

Msza Święta roratna w naszej świątyni w środy i soboty o godzinie 17.30 Zapraszamy wszystkich, by razem z Maryją rozważali tajemnice Boże.

Rekolekcje adwentowe, z racji na wyjątkową sytuację nie odbędą się w tradycyjnej formie. Przypominam o zmianie godzin odprawianych nabożeństw w piątek i sobotę. Msze święte będą odprawiane o 17.30 i 18.00. Natomiast w tym roku przewidujemy SPOWIEDŹ ADWENTOWĄ.

W piątek od godziny 16.30 – szczególnie zapraszamy dzieci (karteczki)

W sobotę od godziny 16.30 – szczególnie zapraszamy młodzież (indeksy)

Natomiast w niedzielę będziemy gościli u nas przez cały dzień Ks. Kan. dr Janusza Filarskiego, Dyrektora Księży Emerytów w Płocku, który wygłosi do nas adwentowe słowo Boże. Będzie też dodatkowo jeden spowiednik oraz my miejscowi duszpasterze, którzy będziemy służyć przez cały dzień posługą sakramentalną w konfesjonale. Będziemy się starali aby przed i w czasie każdej Mszy Świętej byli spowiednicy w konfesjonale.  Skorzystajmy z tego daru Bożego Miłosierdzia aby przygotować nasze serca na Boże Narodzenie. Pamiętajmy, że święta bez przyjęcia Boga do swego serca to żadne święta.

Oczywiście zachowujemy wszelkie normy sanitarne w tym trudnym czasie. Pamiętajmy o obowiązku używania maseczki, szczególnie w czasie sakramentu pokuty, o dezynfekcji rąk przy wejściu i wyjściu z kościoła. Aby zachować wytyczne dotyczące limitu wiernych w kościele korzystajmy z sakramentu pokuty w piątek i sobotę oraz w dni powszednie rozpoczynającego się tygodnia.

Są do nabycia świece Caritasu ( kula -12 zł, mała – 6 zł)

Natomiast opłatek na stół wigilijny nabywamy u Pana Organisty.