Powoli kończy się Adwent. Dziś kończymy okres spowiedzi adwentowej. Ufam, że większość parafian skorzystała z czasu łaski i dzięki sakramentowi pojednania przygotowała serce na spotkanie z nadchodzącym Panem. Zewnętrzne oznaki przygotowań, takie jak czystość naszych domów i mieszkań, przygotowania do wieczerzy wigilijnej, są ważne, lecz ważniejsza jest troska o duchowe przygotowanie, żeby Pan Jezus mógł się spotkać z nami w czystości naszych serc, uporządkowanych relacjach i pokoju wokół nas.

W środę ostatnie roraty o godz.17.30. Zapraszamy bardzo serdecznie dzieci, młodzież i dorosłych.

W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. W tym dniu Msze święte będą odprawiane o godzinie 7.00.

O 22.00 zapraszamy na Pasterkę. Zgodnie z tradycją naszych ojców będziemy się dzielić radością z Bożego Narodzenia. W dzień Bożego Narodzenia Msze Święte o godzinie 8.30, 10.00 i 12.00. Nie ma Mszy Świętej o godzinie 16.00.

W sobotę 26 grudnia wspominamy św. Szczepana – pierwszego męczennika. Msze Święte według porządku niedzielnego.

W tych dniach szczególnie wykazujmy naszą roztropność ale i odpowiedzialność za siebie i naszych bliskich. Zachowujmy wszelkie zalecenia i wytyczne sanitarne. Szczególnie proszę o to osoby, które mają jakiekolwiek wątpliwości odnośnie swojego zdrowia, osoby, które miały kontakt z osobami zarażonymi bądź mają jakiekolwiek objawy aby nie narażać innych, szczególnie starszych i schorowanych. W czasie nabożeństw możemy przebywać też na zewnątrz świątyni. Teren jest oświetlony i będzie dodatkowe nagłośnienie.

Już dziś informujemy, że wizyta duszpasterska, zwaną kolędą, nie rozpocznie się zaraz po świętach w tradycyjnej formie w związku z zaistniałą sytuacją. Bliższe informacje o ewentualnym terminie i formie podamy w najbliższym czasie po świętach.

Dziękujemy za ofiary złożone do skarbony w listopadzie i grudniu na wystrój i dekoracją kościoła. Złożyliśmy 182 zł.

Są jeszcze do nabycia świece na stół wigilijny. Zechciejmy wesprzeć naszą szczodrobliwością dzieła podejmowane przez Caritas na rzecz najbardziej potrzebujących. Opłatek wigilijny nabywamy u Pana Organisty