Jak co roku druga niedziela Wielkiego Postu to niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Pragniemy pamiętać, że obecnie na misjach w 99 krajach pracuje 1883 polskich misjonarek i misjonarzy. Są świadkami prawdy, że Bóg jest miłością i kocha każdego bez wyjątku. Będzie można wesprzeć ich dzieło ofiarą do puszek przy wyjściu z kościoła.

W tym tygodniu rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które będą trwały przez trzy dni 5-6-7 marca 2021 r. Nasze duchowe ćwiczenia poprowadzi Ks. Kan dr Janusz Filarski. Program rekolekcji wywieszony jest na tablicy ogłoszeń oraz udostępniony na stronie internetowej parafii. Zachęcamy serdecznie wszystkich do udziału w rekolekcjach, a szczególnie do skorzystania z sakramentu pokuty. Spowiedź w piątek i sobotę w czasie nabożeństw.

Uwaga ! W piątek rekolekcyjny (5 marca) Droga Krzyżowa wyjątkowo o godz. 17.15.

Po Mszach świętych, w zakrystii, możemy nabywać Baranki na stół wielkanocny w cenie 5 zł. W ten sposób wspieramy działalność Caritas, która pomaga najbardziej potrzebującym w tym okresie przedświątecznym.

Dziękujemy serdecznie za ofiary złożone na kwiaty i dekorację Grobu Pańskiego i Ciemnicy oraz całoroczny wystrój kościoła. W minionym tygodniu ofiary złożyli mieszkańcy:
* Nowe Staroźreby – 330 zł
* I część Osiedla Sportowego (ul.: Sportowa, Sosnowa, Akacjowa, Lipowa i Klonowa) – 280 zł

Wszystkim ofiarodawcom i zbierającym składamy serdeczne Bóg zapłać.

Dziękujemy też serdecznie za wszelkie ofiary składane na utrzymanie naszej parafii. Za zrozumienie i wszelki dar serca niech Bóg błogosławi.