W dzisiejszą niedzielę, 2 lutego, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Od początku czczono w Kościele pamiątkę przyniesienia Dzieciątka Jezus przez Maryję i Józefa do świątyni jerozolimskiej.  Przyniesiona przez nas świeca ma przypominać, że Chrystus nieustannie oświeca drogi naszego życia.

W święto Ofiarowania Pańskiego w Kościele powszechnym obchodzimy ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego – tegoroczny jest już 24. z kolei. Naszą modlitwą obejmujemy osoby, które oddały swoje życie na służbę Panu Bogu i ludziom w zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich. Prośmy też o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Dziękujemy też za wsparcie materialne  dla klasztorów klauzurowych i domów zakonnych.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek,  dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej.

W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Z sakramentu pokuty w pierwszy piątek miesiąca w naszym kościele będzie można skorzystać od godziny 17.00.  kiedy to rozpoczniemy adorację Najświętszego Sakramentu zakończoną nabożeństwem do NSPJ.

Pragniemy poinformować, iż Sakrament Bierzmowania w naszej parafii, którego udzieli J.E. Ksiądz Biskup Mirosław Milewski będzie miał miejsce dnia 24 maja 2020 r. w niedzielę o godzinie 16.00.

Zakończyliśmy wizytę duszpasterską w naszej wspólnocie parafialnej. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyjęli nas w swoich domach. Dziękujemy wszystkim za obecność, za wspólną modlitwę, za szczerą i sympatyczną atmosferę, za miłe i owocne rozmowy, które były wyrazem Waszej troski i zainteresowania naszą wspólnotą parafialną. Dziękujemy serdecznie za gościnę i poczęstunek. Pragniemy też podziękować za ten wymiar materialny czyli za ofiary złożone z racji kolędy oraz za ofiary składane na nasze inwestycje parafialne. Wszystkim za wszelkie dobro składamy serdeczne Bóg zapłać. Niech Dobry Bóg Wam wszystkim błogosławi i otacza swoją opieką w tym Nowym Roku.