Dziś przeżywamy XV niedzielę zwykłą w roku liturgicznym. Pan Jezus zachęca nas abyśmy potrafili spojrzeć z miłością na każdego człowieka. Szczególnie tego, który potrzebuje naszej pomocy. Pamiętajmy kto jest naszym bliźnim. Pamiętajmy aby wystrzegać się nienawiści i uprzedzeń.

Tak jak informowałem w zeszłą niedzielę, od jutra następuje zmiana godzin odprawianych nabożeństw w naszym kościele. Nie będzie Mszy świętej porannej. Natomiast będą odprawiane dwie Msze święte popołudniu o godzinie 17.30 i 18.00.

Msze święte z godziny 7.00 będą odprawiane o 17.30, natomiast

Msze święte z godziny 17.00 będą odprawiane o 18.00

Bardzo serdecznie proszę o przekazanie tych informacji wszystkim Parafianom, członkom swoich rodzin, sąsiadom a szczególnie tym, którzy mają zamówione intencje mszalne na najbliższy okres. Mam nadzieję, że ta zmiana wyjdzie nam wszystkim na dobre.

Z racji na zmianę godzin odprawianych nabożeństw ulegną też modyfikacji godziny urzędowania kancelarii parafialnej. W okresie wakacyjnym kancelaria jest czynna w dni powszednie od godziny 16.00 do godziny 17.00. W okresie roku szkolnego to dopiero zobaczymy jak ułożą się zajęcia szkolne i inne spotkania.

Dziękuję serdecznie za ofiary na kwiaty z I części ul Płockiej. Na przyszłą niedzielę proszę o kontynuację mieszkańców II część ulicy Płockiej wraz z ul. Mostową.

W ostatnim czasie udało się nam poprawić działanie nagłośnienia w kościele. Jest to działanie doraźne aby wyeliminować tzw. „trzeszczenie”. Jednak w najbliższym czasie czeka nas poważna modyfikacja nagłośnienia zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz kościoła.

Zakupiliśmy cztery halogeny ledowe do prezbiterium kościoła, co w znacznej mierze poprawiło widoczność przy ambonce i ołtarzu oraz rozjaśniło wnętrze tej części kościoła.