W dzisiejszą niedzielę przypada święto Przemienienia Pańskiego. Akt przemienienia pozwala Apostołom i nam zrozumieć, jak mizerne i niepełne są nasze wyobrażenia o Bogu. To lekcja pokory wobec majestatu Bożej potęgi. Dziś Chrystus wzywa każdego z nas do przemiany. Obiecuje, że będziemy razem z Nim królować, jeśli tylko będziemy pamiętali o tym, co dla nas Bóg przygotował, jeśli będziemy karmili się Jego słowem i Ciałem, ufnie i wytrwale się do Niego modlili i służyli bliźnim.

W tym miesiącu nabożeństwo fatimskie przypada w niedzielę. Na wspólny różaniec i procesję z figurą Matki Bożej zapraszamy po Mszy świętej o godzinie 16.00

Przyszła niedziela będzie drugą niedzielą sierpnia. Tradycyjnie w tę niedzielę ofiarami wspieramy Katolicki Uniwersytet Lubelski oraz szkoły katolickie – już dziś polecam ten szczytny cel naszym Parafianom.

Trwa czas ciężkiej pracy na roli, trwają żniwa. Prośmy Boga o pogodę aby rolnicy mogli zebrać plony ziemi i aby nie zabrakło chleba na naszych stołach. Już dziś zachęcam aby pozostawić kłosy i ziarno, które użyjemy do wieńców dożynkowych. To święto dziękczynienia przeżywać będziemy w pierwszą niedzielę września.