Dziś przeżywamy dziewiętnastą niedzielę zwykłą w roku liturgicznym. Dziękuję serdecznie za złożone ofiary na KUL i szkoły katolickie. Bóg zapłać.

We wtorek, 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Prawdę wiary o tym, że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały niebieskiej i wywyższona przez Boga jako Królowa, ogłosił papież Pius XII w 1950 roku. Msze Święte z uroczystości o godz. 9.00, 11.00 i 16.00

W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną tu pobłogosławione. Sam gest błogosławienia rzeczy jest okazją do wychwalania Stwórcy za wszelkie otrzymane dary. Jest także prośbą, aby błogosławiony przedmiot zawsze przypominał o Bogu i Jego dobroci, o opiece Bożej. Dlaczego właśnie w tę uroczystość w kościele błogosławimy zioła i kwiaty? Bo dziękujemy za dar pierwszych zbiorów właśnie w dniu, w którym osiąga pełnię zbawienia Maryja – Najdojrzalszy Owoc odkupionej ludzkości.

W tę najbliższą maryjną uroczystość tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają. Polecajmy Królowej Polski losy naszego narodu. W szczególny sposób będziemy się modlić w intencji Ojczyzny na Mszy Świętej o godzinie 9.00. Po Mszy zostaną złożone kwiaty przy naszym pomniku w rynku. Zapraszamy serdecznie na tę uroczystość przedstawicieli naszych władz, samorządowców, radnych, sołtysów oraz wszystkich, którym bliska sercu jest nasza Ojczyzna.

W przyszłą niedzielę o godzinie 12.00, na placu przy remizie, rozpocznie się doroczna Loteria Fantowa organizowana przez druhów OSP w Staroźrebach. Natomiast fanty będą zbierane od poniedziałku do soboty. Otwórzmy nasze serca i naszą hojnością wesprzyjmy naszych druhów oraz ich działalność wszak tyle dobra czynią dla naszej wspólnoty każdego dnia.