W sierpniu tak często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. A w nadchodzący wtorek, 22 sierpnia, będziemy się radowali Maryją – Królową. Od najwcześniejszych wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Wiele narodów i państw obrało Maryję za swoją Królową. Także i nasz naród, odczytując znaki czasu, powierzył Jej swoje losy.  Pamiętajmy, że Maryja jest Królową wszystkich, gdyż wydała na świat Syna – Króla i Pana wszystkiego.

A w sobotę, 26 sierpnia, ponownie nasze myśli i serca skierujemy do Jasnej Góry, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską.

Pragnę przypomnieć, że 3 września na Mszy św. o godzinie 12.00 będziemy przeżywali Dożynki Parafialne . Będziemy dziękowali Bogu za tegoroczne plony. Bardzo serdecznie zachęcam poszczególne wioski do wykonania wieńców dożynkowych. Już dziś zapraszam na tę uroczystość wszystkich trudniących się pracą na roli, włodarzy naszej Gminy, radnych, sołtysów. Zapraszam serdecznie druhów OSP, asystę procesyjną, naszą orkiestrę gminna i wszystkich Parafian.

Jak co roku planujemy pieszą pielgrzymkę do Koziebród w dniu 8 września. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli do wspólnego wędrowania. Już od dziś możemy się zapisywać w zakrystii po Mszach świętych lub w kancelarii parafialnej. Przy zapisie podajemy imię i nazwisko oraz numer pesel. Te dane są potrzebne do ubezpieczenia na czas przemarszu oraz powrót autokarem.